Sledujte informační kanály pořadatelů akcí pro případné změny v konání či programech akcí.

BENEŠOVSKO

Projděte se zimní přírodou na organizovaném pochodu
Kdy:
 8. ledna, 13:00
Kde: Sokolovna, Domašín
Za kolik: Zdarma

Tělocvičná jednota Sokol Domašín z pověření Sokolské župy Blanické pořádá v sobotu 8. ledna tradiční Pochod zimní přírodou. Sraz je ve třináct hodin před sokolovnou v Domašíně. Délka pochodu je přibližně pět kilometrů a trasa povede tradičně na Kalamajku, kde bude zajištěno občerstvení.

Zajděte na pokračování komedie Šťastný nový rok
Kdy: 7. ledna, 20:00
Kde: Kino, Neveklov
Za kolik: 130 korun

Volné pokračování úspěšné komedie Šťastný nový rok s podtitulem Dobro došli mohou návštěvníci neveklovského kina vidět v pátek 7. ledna. Příběh začíná na Silvestra, kdy Marek požádá Hanu o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama.

BEROUNSKO

Připomenout si Vánoce můžete díky výstavě berounského muzea
Kdy
: Do 10. února
Kde: Muzeum Českého krasu v Berouně
Za kolik: -

Muzeum Českého krasu v Berouně hostí výstavu Jídlo deseti staletí aneb Vánoce na talíři. Ta přibližuje stravovací zvyklosti našich předků, jejich proměny a zajímavosti od raného středověku do současnosti. „Výstava nejprve ukazuje způsob získávání potravin v minulosti (lov, chov, pěstování), vývoj jejich zpracování a uchování (zavařování, konzervace, sušení) a na závěr i konzumace (vánoční pokrmy, jídlo jako dar i jako dekorace, vánoční recepty). Pokládá také otázky ohledně pestrosti a kvality současné stravy, tehdejšími a současnými možnostmi skladování i dopravy,“ uvádí muzeum.

Výstava Malíř+ byla zahájena
Kdy:
 Do 11. února
Kde: Městská galerie, Beroun
Za kolik: -

Nová výstavní sezónu v Městské galerie Beroun bude zahájena ve středu 5. ledna, a to výstavou Malíř+. Od 17 hodin je na programu vernisáž této výstavy, v rámci které veřejnost bude moci obdivovat ilustrace, obrazy i obrazy ze sbírky Jana Kobyláka.

BOLESLAVSKO 

Oslaví den švihlé chůze pochodem
Kdy:
 7. ledna
Kde: Knihovna města Mladá Boleslav
Za kolik: Zdarma

Jste příznivci skupiny Monty Python? Pak jistě víte, co je to švihlá chůze. Tradice pochodů švihlé chůze inspirovaných skečem této britské komediální skupiny se rozšířila také do České republiky. Průvod v Mladé Boleslavi projde od Knihovny města Mladá Boleslav směrem k Bondy centru. Oslavte společně s dalšími nadšenci Mezinárodní den švihlé chůze. Cylindr je vítán, styl chůze je volný.

Zámek Svijany zve k návštěvě i během zimních měsíců
Kdy:
 8. a 9. ledna, 9:00–17:00
Kde: Zámek Svijany
Za kolik: 50/90 korun

Zámek Svijany otevírá své brány i mimo zámeckou sezónu. Víkendové prohlídky konající se dvakrát do měsíce pozvou na cestu do historie, architektury a podzemí s expozicemi z doby bronzové, historie zámku a okolí, lázeňství a pivovarnictví nebo podzemí a návštěvou zámecké kaple. Děti si mohou prohlídku užít více, když si ji ozvláštní zámeckým kvízem, za jehož vyplnění obdrží sladkou odměnu.

Prohlédněte si Mladou Boleslav z kočáru
Kdy:
Do 16. ledna, 16:30
Kde: Městské divadlo, Mladá Boleslav
Za kolik: 20 korun

Až do 16. ledna jsou prodlouženy jízdy kočárem, a tak si mohou zájemci užít pohled na adventní a zimní Mladou Boleslav z kočáru taženého koňmi. Vyhlídkové jízdy vyjíždí od městského divadla vždy v půl nebo celou hodinu až do 19:30 a díky střeše na kočáru se konají za každého počasí. Je nutné si jízdu předem objednat na telefonu 731 150 602. Jízdenky prodá kočí na místě.

Vydejte se na procházku z hradu na bývalou vojenskou střelnici
Kdy:
Kdykoli 
Kde: Mladá Boleslav
Za kolik: Zdarma

Vykoukne-li mezi mraky sluníčko, je i nyní ideální počasí na procházku. Jednu takovou naplánovalo i Muzeum Mladoboleslavska a zveřejnilo ji na svých facebookových stránkách. Ta provede po Mladé Boleslavi a seznámí s historií jednotlivých míst. „Vyjdete z Muzea Mladoboleslavska, sejdete na Podolec do Viničné ulice k parku Štěpánka, který projdete po pravém břehu říčky Klenice až k bazénu a bývalé střelnici,“ popisuje trasu muzeum. Chcete-li se o jednotlivých místech dozvědět zajímavosti a střípky z historie, itinerář na stránkách muzea vám prozradí například, podle koho získal park Štěpánka své jméno i kde byla měšťanská střelnice.

Prohlédněte si výstavu Amazonka
Kdy:
Do 30. března
Kde: Klinika Dr. Pírka, Mladá Boleslav
Za kolik: -

Na Klinice Dr. Pírka v Mladé Boleslavi můžete až do 30. března zhlédnout výstavu Amazonka. Na čtyřiceti výpravných panelech dokumentuje tři české expedice do horských oblastí Peru při cestě za objevením pramenů královny řek, opisuje důvody jejich vzniku a zaznamenává život vědců a obyvatel. V neposlední řadě prezentuje nádhernou flóru a faunu této atraktivní lokality. Vernisáž výstavy za účasti autora výstavy profesora Bohumíra Jánského bude po jeho návratu z Ameriky teď v lednu.

KLADENSKO 

Kytarista Pavel Steidl ukáže svůj um na Kladenském zámku
Kdy:
 6. a 7. ledna
Kde: Zámek, Kladno
Za kolik: 350 korun

Světový kytarista Pavel Steidl zavítá do největšího středočeského města. Svůj kytarový recitál odehraje v prostorách Galerie Kladenského zámku. „Italský časopis Guitart zařadil jeho jméno mezi 8 nejdůležitějších světových kytaristů roku 2003 a o dva roky později obdržel cenu Classical Guitar Award 2005. Na kytaru začal hrát v osmi letech. Vystudoval Pražskou konzervatoř, kde ho učili mimo jiné Milan Zelenka a Arnošt Sádlík, a ve studiu dále pokračoval na pražské Akademii múzických umění, kde ho vedl uznávaný kytarový virtuos Štěpán Rak,“ uvedli organizátoři s tím, že koncertoval ve více než třiceti zemích světa, jako je Kanada, Kuba, Španělsko, Polsko, Rakousko, Kostarika, Guatemala, Austrálie, Japonsko, Velká Británie nebo Mexiko. Vstupenky lze zakoupit v městském infocentru na hlavní třídě T. G. Masaryka nebo na webových stránkách města Kladna.

Prohlédněte si v Lánech si fotografie Jana Saudka
Kdy:
Do 30. ledna
Kde: Muzeum T. G. Masaryka, Lány
Za kolik: -

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech zaplnily až do 30. ledna fotografie uznávaného českého fotografa Jana Saudka. „Jedná se o průřez fotografií z celé kariéry tohoto jedinečného fotografa,“ uvedlo lánské muzeum.

Muzeum ovládl Fenomén Fatra
Kdy:
Do 30. ledna
Kde: Sládečkovo vlastivědné muzeum Kladno
Za kolik: -

Sládečkovo vlastivědné muzeum Kladno hostí až do 30. ledna výstavu s názvem Fenomén Fatra. Ta obsahuje hračky z archivu firmy Fatra, které jsou mezi sběrateli méně známé a dostupné. Dále je doplněna populárními nafukovacími hračkami nebo hračkami z PVC a gumy.

KOLÍNSKO

Vyrazte na první letošní setkání sběratelů do kolínského MSD
Kdy:
8. ledna, 7:30
Kde: Městský společenský dům, Kolín
Za kolik: 10 korun

Letos se už sedmnáctým rokem v saloncích Městského společenského domu setkávají sběratelé především známek, mincí a pohledů. „Rádi ale mezi sebou přivítáme i ty, kteří nabízejí sortiment spadající pod označení bleší trh, aby si něco mohli odnést i ti nemající vyhraněný zájem,“ říkají pořadatelé.

Noví Krotitelé duchů dorazí do Brodu v sobotu
Kdy:
8. ledna, 19:00
Kde: KD Svět, Český Brod
Za kolik: 99/129 korun

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček.

Prohlédněte si v kině výstavu betlémů
Kdy: 
Do 31. ledna
Kde: Kino 99, Kolín
Za kolik: Zdarma

Díky spolku Můj Kolín, který vyzval mateřské a základní školy v Kolíně, jsou ve foyer kolínského Kina 99 vystaveny krásné a originální betlémy. "Děkujeme všem, kdo tuto nádheru organizoval, podpořil a především dětem za výtvory, zkrátka každému, kdo se na takové nádheře podílel," vzkazují pořadatelé.

Vydejte se s Ludmilou Padrtovou Krajinou k abstrakci
Kdy: 
Denně kromě pondělí
Kde: Regionální muzeum Kolín - Červinkovský dům
Za kolik: 25/50 korun

Ludmila Padrtová (1931–2016) vytvářela abstraktní kompozice od poloviny padesátých let. Tehdy byla veřejnosti utajená, a je málo známá dodnes - přestože byla s Vladimírem Boudníkem první, kdo se abstrakci v Československu věnoval v době, kdy nesměla být vytvářena a už vůbec ne vystavována. Přitom byla v abstrakci zralejší než Boudník. Vzhledem k tomu, že její inspirace pocházela především z přírody, pracovala s barvou, která byla v tehdejší době mladými výtvarníky zavrhována. Kromě děl z padesátých let budou na výstavě prezentovány fotografie z osmdesátých let, ale také kresby, koláže a malby z posledních let jejího života.

Kolínské kino má o víkendu nabitý program
Kdy: 
7.–9. ledna
Kde: Kino 99 Kolín
Za kolik: 140/150 korun

Páteční promítání: 17.00 Velký červený pes Clifford, 17.30 Krotitelé duchů: Odkaz, 19.30 Kingsman: První mise, 20.00 Šťastný nový rok 2.
Sobotní promítání: 14.30 Dračí princezna, 15.00 Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce, 17.00 Krotitelé duchů: Odkaz, 17.30 Velký červený pes Clifford, 19.30 Kingsman: První mise, 20.00 Karel.
Nedělení promítání: 17.00 Velký červený pes Clifford, 17.30 Zpívej 2, 19.30 Šťastný nový rok 2, 20.00 West Side Story

KUTNOHORSKO

Do kin přichází volné pokračování úspěšné komedie Šťastný nový rok
Kdy:
8. ledna, 19:00
Kde: Kino, Kutná Hora
Za kolik: 130 korun

Volné pokračování úspěšné komedie Šťastný nový rok s podtitulem Dobro došli mohou návštěvníci kutnohorského kina vidět v sobotu 8. ledna. Příběh začíná na Silvestra, kdy Marek požádá Hanu o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama.

Tři králové jdou opět do akce
Kdy:
 8. ledna
Kde: Kutná Hora, Čáslav
Za kolik: Zdarma

Oblastní charita Kutná Hora připravuje opět tradiční Tříkrálovou sbírku s nadějí, že letos to bude možné, aby vás tři králové navštívili a popřáli vám vše dobré do nového roku. V Kutné Hoře a Čáslavi budou koledovat v sobotu 8. ledna. Budete mít také možnost přispět do tříkrálových pokladniček umístěných u ochotných partnerů charity ve městech a obcích od 1. do 16. ledna. Nebo přímo na tříkrálový účet. Svými dary přispějete na automobil pro aktivizační programy pro rodiny s dětmi nebo dobrovolnické programy. Veškeré informace najdete také na stránkách www.kh.charita.cz/trikralova-sbirka.

Chcete zjistit kdo skutečně jste? Odpověď můžete najít na besedě
Kdy:
 8. ledna, 13:00
Kde: Aqva Life, Kutná Hora
Za kolik: -

Aqva Life s.r.o., Centrum pro podporu rozvoje osobnosti a dalšího vzdělávání, pořádá v Dačického domě v Kutné Hoře v sobotu 8. ledna od třinácté hodiny besedu na téma Kdo skutečně jsem? Debata navazuje na iniciativu Česko naslouchá (www.ceskonasloucha.cz) a rozvíjí zajímavé transformační téma. Vstupné je dobrovolné, s sebou si můžete popřípadě vzít karimatku. Centrum vzniklo jako podpora a inspirace pro ty, kteří hledají možnosti, chtějí změnit stávající situaci a jsou nakloněni uvidět svůj potenciál a jeho přijetím zlepšit svůj život.

MĚLNICKO

Páťáci vystavují svá dílka
Kdy:
 Do 9. ledna
Kde: Regionální muzeum Mělník
Za kolik: Zdarma

Regionální muzeum Mělník přináší výstavu Tenkrát o Vánocích, která představuje vánočně laděné výtvarné práce žáků 5. B ZŠ Jaroslava Seiferta Mělník. Výstava je přístupná ve vstupních prostorech muzea od úterý do neděle.

Víkend přinese Spider-Mana a výpravu do Dračí země
Kdy:
7.–9. ledna
Kde: Společsnký dům, Neratovice
Za kolik: 100–120 korun

Kino ve Společenském domě v Neratovicích o víkendu promítne komiksový film Spider-Man: Bez domova, a to v pátek od 19 hodin a v sobotu od 17. V tomto filmu je poprvé veřejně odhalena identita pavoučího superhrdiny, a tak se Peter Parker snaží skloubit své dva životy. Ale snaha o nápravu se mu nakonec vymkne z ruky. V neděli pak mohou návštěvníci kina zhlédnout od 15 hodin animovaný film Dračí země, ve kterém se trio hlavních hrdinů, drak, zlodějíček a horský šotek, vydávají na dobrodružnou cestu, jejímž cílem je nalezení dračí země.

NYMBURSKO

Andělé Aleše Slavíka se slétnou v Polabském muzeu
Kdy: Do 24. února 2022
Kde: Polabské muzeum, Poděbrady
Za kolik: -

Polabské muzeum v Poděbradech otevírá v adventním čase novou výstavu nazvanou Andělé Aleše Slavíka. Ukázky ze své bohaté tvorby z minulých let zde nabídne táborský výtvarník a námořník, dominovat budou andělé. Vernisáž se koná v pátek 10. prosince v 17.30 v budově muzea.

Zjistěte, co dává andílkům moc
Kdy:
 Do 16. ledna
Kde: Nymburk
Za kolik: Zdarma

Do 16. ledna mají příznivci zimní Andělské hry možnost se jí zúčastnit. „Všichni zatoulaní andílci jsou již odhaleni. A tím začíná nové dobrodružství, je třeba rozluštit jejich vánoční tajemství, „vyzývá město Nymburk k účasti. Herní plán je možné stáhnout na webu či Facebooku města nebo jej vyzvednout v podloubí radnice či na podatelně. Účastníci musí na místech s andílky najít části tajenky, která prozradí, co dává andělům kouzelnou moc. Vyluštěnou tajenku pak stačí do 10. ledna donést na podatelnu úřadu nebo do 16. ledna do městského infocentra a vyměnit ji za sladkou odměnu.

Na co vyrazit do kina?
Kdy:
7.–9. ledna
Kde: Kino Sokol, Nymburk
Kde: 120/130 korun

Víkendový program kina Sokol divákům nabídne komedie i akční podívanou. V pátek od 19 hodin budou na programu Krotitelé duchů: Odkaz, v sobotu v rámci promítání pro děti od 16 hodin diváci uvidí animovaný muzikál Zpívej 2 a nakonec v neděli od 19 hodin přijde na řadu Kingsman: První mise.

PŘÍBRAMSKO

Nejmenší pobaví muzikálová pohádka O pejskovi a kočičce jak zachránili hrad
Kdy:
 9. ledna, 15:00
Kde: Kulturní dům Josefa Suka, Sedlčany
Za kolik: 100 korun

Pro nejmenší diváky je v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech připravena muzikálová pohádka Dany Bartůňkové O pejskovi a kočičce jak zachránili hrad. Jednoho dne se pejsek a kočička rozhodnou ze svého domečku vydat na výlet. Najednou se zničehonic zatáhne a přižene se silná bouřka s deštěm a kroupami. Pejsek s kočičkou se proto rychle schovají v nedaleké zřícenině hradu, aby se usušili. Bouřka však stále nepřestává, a tak se rozhodnou v hradu přenocovat. V noci je probudí prapodivné zvuky, které je tak trochu vyděsí.

Na besedě se podělí o zkušenosti ze studií v zahraničí. Přidejte se
Kdy:
 7. ledna, 18:00
Kde: Sedlčany
Za kolik: -

Jak se studuje v zahraničí? To se můžete dozvědět na povídání s Jiřím Moulíkem a Terezou Trojanovou. Ti se v pátek 7. ledna se zájemci o tyto informace podělí o své zkušenosti ze studií v zahraničí jako Švédsko, Nizozemí a Skotsko, uskutečněných přes studentský projekt Erasmus. Přidat se se svými zážitky ze studií „venku“ může kdokoliv další, stačí si připravit pár fotografií a slov o svých zkušenostech. Příspěvky od přítomných k tématu jsou vítány.

Spider-Man: Bez domova odhalí totožnost pavoučího superhrdiny
Kdy:
 9. ledna, 16:00
Kde: Kino, Příbram
Za kolik: 130 korun

Pro milovníky akčních komiksových postav je zde další pokračování Spider-Mana. Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svůj běžný život od riskantního života superhrdiny. Spider-Man požádá o pomoc Doctora Strange. Jenže tím rozpoutá nebezpečný chaos, jenž mu dá poznat, co to opravdu znamená být Spider-Man.

RAKOVNICKO 

Hradní duo zahraje v Jesenici
Kdy:
9. ledna, 15:00
Kde: Kostel svatého Petra a Pavla, Jesenice
Za kolik: 100/50 korun

Veřejnost si bude moci v neděli vychutnat koncert Hradního dua. Oblíbená rakovnická skupina v čele s Milanem Zimmermannem a jeho hosty zahraje v kostele svatého Petra a Pavla v Jesenici. Za vstupné dají dospělí účastníci 100 korun, děti pak mohou koncert navštívit za 50 korun.

Prohlédněte si v rakovnické síni keramiku Václava Vágnera
Kdy:
 Do 23. ledna
Kde: Muzeum T. G. Masaryka, Rakovník
Za kolik: -

Do 23. ledna bude v muzeu T. G. Masaryka v Rakovníku k vidění výstava rakovnického keramika Václava Vágnera. V Petrovcově výstavní síni jsou prezentovány práce posledních let. „Průřez tvorbou je zachycen také v jeho novém katalogu, který bude na výstavě k dispozici. Některé z děl jsou prodejní,“ uvedlo muzeum.