Tato investice do automatizace závodu v Žebráku je jen jedním z dalších kroků na cestě k efektivní výrobě a zvýšení kapacit v době, kdy poptávka zákazníků po výrobcích z papíru roste.

Součástí programu byla prezentace i dalších technologických novinek, do kterých společnost v posledních letech investovala téměř 30 mil. EUR.

Zdeněk Suchitra, generální ředitel Smurfit Central & South-East Europe, ke slavnostnímu otevření stroje řekl: „Mám velkou radost, že naše závody neustále inovujeme a ukazujeme tak svým zákazníkům z různých průmyslových odvětví, že se neustále snažíme zlepšovat i jejich byznys a růst tak společně, jako dlouhodobí partneři.“

Návštěvníci měli možnost prohlédnout si také výrobní prostory. Prohlídka jim poskytla jedinečný pohled do zákulisí výrobního procesu a ukázala, jak nová technologie přispěje k našemu dalšímu růstu a zefektivnění výroby.

Jiří Bidšovský, ředitel závodu Žebrák, k tomu dodal: „Se zákazníky se potkávám velmi často a nejvíce mě těší, že velmi pozitivně vnímají naše odhodlání a závazek odpovídat na jejich potřeby, řešit jejich výzvy a přinášet jim hodnotu. I proto nyní instalujeme nový stroj, který je dalším zlepšením našeho servisu.“

V expertních koutcích se hosté dozvěděli více o inovacích, udržitelnosti a nových trendech.

Vedení společnosti Smurfit Kappa poděkovalo všem, kteří se akce zúčastnili, a těší se na další společné úspěchy.