Tam, kde se s motýli můžeme setkat, tam se daří i jiným druhům živočichů. V přírodě jsou pro nás nepostradatelní. Naši školní družinu provázejí motýli po celý školní rok. Po skončení výuky jsme měli naplánovanou akci s názvem „Motýlí stezka“. Na louce poblíž školy se objevil nový motýl… Všichni jsou zvědaví, jak se jmenuje. Proto bylo naším úkolem zjistit jeho jméno.

Akce připravená do parku poblíž školy, musela být pro nepřízeň počasí a stálý déšť, přesunuta do prostor školy. Nejprve si povídáme o tom, jaké druhy motýlů známe, kde je můžeme vidět a které druhy jsme v poslední době viděli či pozorovali. Po tomto úvodu každý obdržel šifrovací klíč ke STEZCE MOTÝLI.

Na chodbě, kde se nachází naše družina, jsou různě rozmístěny obrázky s motýli, kdy máme zjistit, jak se který druh motýla jmenuje. K tomu nám poslouží i nápověda se třemi verzemi správné odpovědi, která je skrytá pod některým písmenem. Obrázkové karty jsou značeny různými tvary. Správné odpovědi zaznamenáváme do záznamové karty. Když máme vše projité a všechny otázky zodpovězené, dostáváme se do poslední fáze naší stezky.

Tam na nás čeká obrázek nového motýla, kdy musíme zjistit jeho jméno. Do karty postupně vpisujeme pod dané tvary písmena, jimiž jsme pojmenovali jednotlivé druhy motýlů. Pokud jsme dobře hádali, či jsme opravdu věděli správné odpovědi, vyšel nám nový druh motýla, kterým je: PERLEŤOVEC VELKÝ. A tak jsme ostatním motýlům prozradili jméno nového druhu.

A jak to v závěru dopadlo? Na 1. místě se umístil Vašek Církva, 2. skončil Adam Máca, 3. místo patřilo Davidu Šimonovi. Blahopřejeme!

Každý obdržel za svoji snahu malou odměnu a do konce roku budeme s motýli ještě pokračovat.