Je krátce po deváté hodině a před školou jsou připravení účastníci LVZ z 8. ročníků. Zdravotní dokumentace odevzdána, teplota změřena, všechny věci naložené a my se můžeme rozloučit s rodiči. Nasedáme do autobusu, zaujímáme své místečko a před námi více než dvě hodiny jízdy do cíle. Tak za týden jsme zpět a pak můžeme hodnotit. V polovině cesty autobusová zastávka, svačina a pak již hurá do hor.

Přijíždíme do cíle, hory nás vítají, ale sníh nevidíme. Sem tam nějaký zbytek. Ach, jo! Alespoň kdyby napadl. Třeba se dočkáme. Vykládáme věci z autobusu, dáváme na určené místo a jdeme na oběd. Po dobrém obědě se rozdělujeme na pokoje, ubytováváme se. Pak setkáváme opět v jídelně, následuje oficiální zahájení kurzu, a připomenutí podmínek bezpečnosti nejen na chatě, ale i na horách a při všech činnostech na LVZ. Pak se oblékáme a jdeme se podívat, kam budeme chodit na svah. Zatím jen sledujeme. Pokračujeme dál a jdeme se podívat, kde se organizuje Jizerská padesátka.

Po návratu na chatu chvíli osobního volna, a opět se scházíme v jídelně. Následuje úvodní přednáška o historii lyžování a seznámení se s 10 pravidly FIS. Po skončení nás čeká večeře a po ní společenské hry na jídelně. Protože se navzájem známe jen někteří, nejprve seznamovací hry a poté pokračujeme dalšími hrami. Hra na pilota formule 1, opičího krále a dalších. Večer utekl jako voda. Při večerním programu jsme se dobře bavili. Potom následuje hodnocení prvního dne, program na druhý den, odchod na pokoje, hygiena a za půl hodinky již večerka. Zasíláme krásný pozdrav z Bedřichova v Jizerských horách.

Autor: Květa Hrbáčková, ZŠ Beroun - Závodí