Je čtvrtek, 26. září a děti školní družiny mají naspěch. Rychle na oběd a převléknout. Připravit se na odchod do přírody. Mezitím již děti z druhého oddělení odchází svižně ven. Jejich úkol je jasný. Příprava hry Cestou necestou aneb boj o poklad.

Odcházíme směrem k učňovské škole, děláme značení cesty pro ostatní a nesmíme zapomenout ani na lístečky s úkoly pro oddělení, která jdou hledat poklad. Bez splnění úkolů je poklad v nedohlednu. Další cesta, pak pokračuje ulicemi Závodí až k Berounce, a odtud podél řeky na ovál. Po cestě jsme schovali deset úkolů, v barvě modré, červené a žluté.

Tři oddělení jdou po deseti minutách za sebou, hledají lístky, plní úkoly. My, mezitím musíme ještě v barvě schovat poklady a rozdělené tři skupinky se musí ukrýt. Až dorazí ostatní oddělení, začíná boj. Nejprve najít schované skupiny a pak se vrháme na hledání pokladu.

Dvě oddělení si svůj poklad našla, třetí oddělení si muselo nechat poradit od Veverušáků. To však vůbec nevadilo. Poklad našla všechna oddělení a nyní se již vracíme do družiny. Rozdělení pokladu, svačina a hlavně malý odpočinek po náročné hře.

Odpoledne uteklo velice rychle, nepršelo a svítilo nám sluníčko. Lepší počasí jsme si snad ani přát nemohli. Tak za rok, opět cestou necestou za pokladem.

Květa Hrbáčková