Co si pro vás tým Levandulového údolí přichystal na listopad přichystal?

Víkend 6. až 7. listopadu: Duše a dušičky (10:00 – 17:00)

Na podzim jsme si pro vás přichystali zbrusu novou procházku po vápencových mořích spojenou se zábavnou hrou pro zamilované páry, týmy i celé rodiny. „Duše a dušičky“ vás zavedou do staré Prahy doby císaře Rudolfa II., velkého milovníka alchymie. I my v Levandulovém údolí milujeme alchymii a vědu v podobě využití bylin, kořenů i plodin z čisté přírody.

Pohostíme vás dobrotami z podzimní tykve, plody našich sadů najdete v báječných koláčích a dezertech a vychutnat si můžete i horkou i studenou čokoládu ve specialitách s levandulí a dalšími bylinami i ovocem.

Listopadové dušičkové počasí přímo vybízí k posezení u ohně v naší hale, při světle z lucerniček a svíček, s aromalampami s čistou BIO Levandulí, BIO meduňkou a biodynamickými ovocnými esencemi, které rozsvítí smutnou podzimní náladu. Vyzkoušet můžete i blahodárné účinky aromaterapie v „aromadomečku“.

Přijeďte, relaxujte pohybem i chutí, poslechem hudby i čichem, zkrátka všemi smysly.

close Plakáty - Levandulové údolí. info Zdroj: Mariana Pohlová zoom_in Plakáty - Levandulové údolí.

Víkend 13. až 14. listopadu: Posvícení v Levandulovém údolí (10:00 – 17:00)

Pochutnejte si na tradiční svatomartinské huse s našimi domácími knedlíky a výtečným červeným a bílým zelím. Ke slovu se dostanou také jablka, šípky, švestky i hrušky v koláčích. Ingredience samozřejmě pocházejí z volných chovů a farem se stejnou filosofií, jako je ta naše.

Pravé posvícení vždy doprovází i dobré víno – a my jsme pro tuto příležitost připravili jako novinku Levandulové víno! Ochutnat můžete i levandulový svařák či grog, vaječný koňak nebo mojito.

Zasmějete se u nové hry "Duše a dušičky pro dospělé" z dob císaře Rudolfa II., milovníky alchymie. V dílně si třeba namíchejte svůj BIO čaj do krásné dózy, kterou sami nadekorujete. Příjemnou hudbou navodíme relaxační atmosféru, kterou doplníme o svíčky, lucerny a pohodu a klid s aromaterapií v Duhové hale v Levandulovém údolí.

Domů si pak můžete odvézt skvělé BIO ingredience pro dny podzimní pohody a vaření a pečení se svými blízkými.

close Plakáty - Levandulové údolí. info Zdroj: Mariana Pohlová zoom_in Plakáty - Levandulové údolí.

Víkend 20. – 21. listopadu: Ladovská zabijačka v Levandulovém údolí (10:00 – 17:00)

Ctíme tradice a zvyky našich předků, a tak i u nás v těchto dnech zavoní na talířích jelítka a jitrnice, čerstvý prejt a krvavá polévka. Chybět nebudou pokrmy z krup či tlačenka, zelí i kyselé okurky a samozřejmě vyhlášený Hořovický pecen.

Sváteční atmosféru doplní i teplé levandulové nápoje v „ostřejší“ i nealko variantě. Zábavu najdete v dílnách i na stezce "Duše a dušičky" spolu s procházkou po vápencových mořích u BIO levandulových polí.

close Plakáty - Levandulové údolí. info Zdroj: Mariana Pohlová zoom_in Plakáty - Levandulové údolí.

Těšíme se na vás. Více na webových stránkách a na Facebooku a Instagramu.

Autor: Mariana Pohlová