Posluchači rozhlasu dokonce tvrdí, že byla tak i do éteru vysílána pozvánka. Není se tedy čemu divit, že první říjnovou sobotu sem přijel i nějaký ten autobusový zájezd. Takže se davy lidí mačkaly na poměrně malém prostoru na zahradě Společenského domu, kde se konal, stejně, jako v loňském roce, dle záměru pořadatelů hořovických zahrádkářů komornější malý Hořovický cibuláček.

K pohodovému užití akce ovšem davy lidí rozhodně nepřispěly. Tlačenice u stánků, mnohé odradila a předčasně odcházeli. Rozpačitě působilo, i to, že cibule i cibulové copy byly dopoledne vyprodány a tak na Cibuláčku abys cibuli pohledal. Snad si mnozí více užili hudební produkce v podání Hořovické osmy a snad pobavil i Dixieland Band Zdice. Naproti tomu pohodový byl páteční takový předcibuláček, začínal v odpoledních hodinách a končil ve večerních.

Stánků bylo tak akorát, sešli se přátelé, sousedé i zahrádkáři. Nechyběl burčák a jiné pochutiny, ani hračky pro děti. K poslechu a nakonec pro některé i k tanci hrála skupina Horká jehla. Místní zahrádkáři přítomné u vchodu vítali a děkovali za dobrovolné vstupné. Ve svém malém koutku na chodbě Společenského domu i pohostili své příznivce i zahrádkáře z okolí. Měli radost, že ač jich je v organizaci stále méně, akci opět uskutečnili. Měli radost, že v sobotu bude 67 stánků, že se podařilo sehnat stánky s rukodělnými výrobky a na návštěvníky se těšili.

To ještě ovšem netušili, že se na ně nakonec snese kritika, za věc, za kterou nemohou. Patří se tedy naopak poděkovat těm pár lidem, kteří ve svém volnu pletli cibulové copy, vše kolem akce zařizovali a snažili se nám všem zpestřit život novými zážitky.

Autor: Naďa Kolenská