Jiřina Pouzarová: Hrnečkový borůvkový koláč

Ingredience: 500 g borůvek, 2 vejce, půl snídaňového hrnku moučkového cukru, půl snídaňového hrnku vlažného mléka, 250 g rozpuštěné Hery, 2 snídaňové hrnky polohrubé mouky, prášek do pečiva, špetka soli, tuk na vymazání pekáče; na drobenku: plátek másla nebo Hery, cukr krupice a hrubá mouka.

Postup: Heru rozpustíme v kastrolku a necháme vychladit. Ve velké míse utřeme vejce s moučkovým cukrem. Přilijeme vlažné mléko, rozpuštěnou a částečně vychladlou Heru, zamícháme. Polohrubou mouku smícháme s práškem do pečiva přidáme k tekuté směsi. Strouhneme citronovou kůru, přidáme špetku soli, zamícháme a těsto vlijeme na tukem vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech. Posypeme jej borůvkami a drobenkou, kterou připravíme z plátku másla nebo Hery, krupicového cukru a hrubé mouky (suroviny přidávám tak od oka). Upečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů Celsia asi 30 minut. Vychladlý koláč nakrájíme na kostky a podáváme.

Inspirujte i vy ostatní čtenáře, pošlete na nám na e-mailovou adresu: olga.sevcikova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotografií hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno, příjmení a bydliště.

Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.