Naše škola vede děti k chápání ekologie a snažíme se jim ukázat, že ochrana přírody závisí i na každém z nás. Na přírodovědném kroužku jsme se na Den Země náležitě připravili. Povídali jsme si o jeho významu pro svět i jednotlivce. Věnovali jsme se aktivitám, které nám otevírají nové obzory v oblasti přírody. Rozeznávali jsme různá semínka, která jsme sázeli do zeminy v kelímkách a již pozorujeme klíčení a růst prvních rostlinek.

Swap bazar na zámku Králův Dvůr 20. dubna 2024.
Víkend na zámku Králův Dvůr opět patřil swap bazaru. Další se chystá na podzim

Víme, že se o ně musíme pečlivě starat, dodávat jim světlo, teplo a vodu. Ve výukovém videu jsme pozorovali, které aktivity lidí ničí naši planetu a zamýšleli jsme se nad tím, jak by se dal život zlepšit. Ukazovali jsme si recyklační kufřík a vysvětlovali jsme si pojem recyklace a všichni byli překvapeni, co vše se dá vyrobit z odpadového materiálu, když se zpátky správně třídí a využije. V encyklopediích jsme si četli o životě rostlin a živočichů a vymýšleli jsme nápady pro obnovu lepšího života pro živé organismy.

Z oslav Dne Země v Berouně.
Beroun oslavil Den Země na Husově náměstí. Oslavy navštívilo přes tisíc dětí

Žáci 1. stupně školy se zúčastnili akce Den Země na berounském náměstí. Zde se představovali ochranářské spolky, ekologické organizace a my jsme si mohli naživo prohlédnout živočichy, rostliny, třídit odpad formou her a zjistit, jak se nazývají přírodniny z našich lesů. Zaujaly nás i včely a jejich život.