ZTRACENÝ KNIHOVNÍK II.

V Berouně se opět dějí prapodivné věci! A zdá se, že mají co dočinění s knihovnou. Situace je velmi podobná té z letošního léta, kdy došlo k záhadnému zmizení knihovníka, po jehož stopách se vydala řada místních obyvatel. Některým se povedlo vyluštit jeho záhadný deník. Dle výpovědi účastníků pátrání byl knihovník posedlý jakousi magickou knihou a otevřel bránu do jiného světa. Knihovnice nám sdělily jen toto: “Nad centrem města se pomalu stahují mračna, z různých míst se ozývají zvláštní zvuky a večer vídáme podivné záblesky. Otevřely jsme tajemnou bránu do jiné dimenze. Tam někde je náš ztracený kolega. Prosíme všechny odvážlivce s otevřenou myslí, zachraňte ho!”

Jedná se o šifrovací hru, která bude probíhat od 23. listopadu na webových stránkách. Zapojte se a rozluštěte záhadu zmizení našeho knihovníka. Hra je určena převážně dětem ve věku od 9 let, ale zúčastnit se může kdokoliv, koho baví rozplétání tajemného příběhu pomocí hlavolamů a šifer. Průběh hry je rozdělen do několika etap, které budou postupně zveřejňovány na www.ztracenyknihovnik.cz.

ČTENÁŘSKÝ KLUB

Čtete rádi? A rádi si o knížkách povídáte? Máte s kým sdílet své čtenářské zážitky? Přečetli jste skvělou knihu a teď nemáte komu sdělit, že si ji určitě musí přečíst také?  Pak je čtenářský klub právě pro vás. Setkání se uskuteční online ve středu 9. prosince 2020 od 18:00 hodin. Nutná předchozí registrace na mvs@knihovnaberoun.cz.

PŮJČOVÁNÍ E-KNIH

Registrovaným čtenářům připomínáme, že mohou využívat službu eVýpůjčky. E-knihy k půjčení najdete přímo v našem online katalogu. K jejich půjčování stačí platná registrace v naší knihovně, registrace na webu Palmknihy.cz a nainstalování příslušné aplikace. Podrobný návod najdete na našem webu.

Autor: Iva Stluková, Městská knihovna Beroun