Vydáváme se do dalekého Mexika, kde žije bábí Coco se svou rodinou a vnukem Miiguelem. Ten se chce navzdory rodinnému zákazu stát slavným hudebníkem. V den zesnulých se Miguelovi naskytne možnost odhalit staré tajemství a přispět k tomu, aby se celá rodina dala zase dohromady.

Je konec vyučování, jdeme na oběd a vydáváme se společně na Halloweenské odpoledne do muzea. Zde na nás čeká halloweenská atmosféra s krásnou dekorací a dýňovou cestou v geoparku. Po příchodu na start naší trasy se seznamujeme s pohádkou Coco a příběhem dvanáctiletého Miguela, který touží se stát hudebníkem. Jeho idolem byl Ernesto de la Criz.

V tom všem mu brání starobylý rodinný zákaz provozovat hudbu. V předvečer svátku zesnulých se Miguelovi naskytne možnost odhalit staré tajemství. S věrným psem Dantem a okouzlujícím tulákem Hectorem se vypraví na neobyčejnou cestu do Říše zesnulých a pokusí se splnit si své sny a ukázat hudební talent.

I nás čekala neobyčejná cesta s plněním úkolům, za jejichž splnění jsme obdrželi razítko na masku, nebo světélkující náramek na ruku. Dostáváme se do dílny, kde si podle svých představ dokončíme zdobení masky. Pak odcházíme na plnění úkolů do geoparku a odtud již směřujeme k bábí Coco, která nám předává malou odměnu za úkoly splněné cestou.

Odpoledne uběhlo velmi rychle a my se vracíme zpět do družiny. Tak třeba zase za rok!

Květa Hrbáčková, školní družina při ZŠ Beroun - Závodí