Charlie Parker umělec představoval ikonu subkultury hipsterů a později i beatnické generace, zosobňoval pojetí jazzového muzikanta jako nesmlouvavého umělce a intelektuála. Je jednou z nejdůležitějších a nejvlivnějších osobností jazzové historie, jeho hudba ovlivnila jazz jako před ním jen Louis Armstrong a po něm John Coltrane a Miles Davis.

Je považován za jednoho z nejvýznamnějších jazzových hudebníků a skladatelů všech dob. Jeho neotřelý přístup k melodii, rytmu a harmonii měl obrovský vliv na jeho současníky. Některé z jeho skladeb jako například Billie’s Bounce, Antropology, Ornitology, Confirmation nebo Now’s The Time, jejíž jméno koncert nese, patří mezi jazzové standardy.

V různých obdobích svého krátkého života spojoval jazz s prvky dalších hudebních stylů od klasiky po hudbu latinskoamerickou; v tom ho pak mnozí následovali. Přestože zemřel v necelých pětatřiceti letech, vyšla mu zhruba dvacítka živých a studiových jazzových alb. Od roku 1992 se koná v New Yorku každoročně Charlie Parker Jazz Festival.

Koncert se uskuteční v pátek 19. června 2020 od 18 hodin v divadelním sále radnice v Hořovicích. Účinkují vítězové a účastníci mezinárodních, celostátních a regionálních soutěží Zlatý oříšek, Mezinárodní pěvecká soutěž Olomouc, Allegro, Karlovarský skřivánek, Live Art!, Králodvorká Koruna, Talent Awards a Česko zpívá. Hostem večera bude hořovický saxofonový soubor Saxtet s uměleckým vedoucím Ondřejem Andrlem. V programu zazní jazzové, swingové, filmové a muzikálové standardy.

Květuše Ernestová, Základní umělecká škola Josefa Slavíka Hořovice