Posledních několik málo dnů, dokončení plnění celotáborové hry a „Nebřezinské sportovní hry“ budou u konce. Jednotlivé skupiny nasazují do boje o prvenství všechny své síly. Jednou z posledních akcí, bylo přespání ve vlastnoručně vyrobeném olympijském hotelu. Děti odchází na noc do hotelu v lese a ráno přichází na budíček. Každý si sděluje své dojmy, někteří přespávání ve svých domečcích znají již z minulých let, pro některé velký, nezapomenutelný a jedinečný zážitek. Pak ještě několik soutěží a je vše rozhodnuto. Překvapivý závěr se nakonec nekonal. Zvítězila Asie, Evropa skončila pouhé dva body za Asií, Amerika byla třetí a čtvrtá se umístila Oceánie.

Teď již opravdu poslední hra o poklad. Ta byla velice napínavá a všichni se snažili poklad najít. Cestou za pokladem skupiny plní různé úkoly, ale především musí najít všechny zprávy, aby úkol mohl být splněn. Do cíle sice jako první doběhla Amerika, ale měla smůlu. Vynechala jednu zprávu a musela se vrátit. Díky tomu ji předběhla skupina Asie. To bylo radosti! A tak hurááá!! Asie vyhrála poklad, ale i celotáborovku. Blahopřejeme.

V poledne vše skončilo, teď již oběd, malý odpočinek a jdeme balit! Vždyť za několik hodin se loučíme a společně odjíždíme domů. Při vzpomínce na to, že je opravdu již konec tábora, mnohým se vehnali slzy do očí. A zase budeme rok čekat, než se sejdeme! To bude dlouhá doba. Tábor jsme si všichni užili, zbydou jen krásné vzpomínky. Nebylo by takové radosti, kdyby se o nás nestarala parta lidí, kteří ve své dovolené s námi tráví tento čas a jistě se vždy na nás těší. Velké poděkování patří – ing. Kateřině Paličkové, hlavní vedoucí tábora, oddílovým vedoucím – Michaele Anežce Válkové, Sabině Rohlové, Danielu Mikulkovi, Michaele Kučerové, všem jejich zástupcům a instruktorům. Veškerý provoz zajišťovali Alena Paličková, Jiří Palička a Miroslav Hrbáček. Bez těchto všech ochotných lidí by tábor neproběhl ke všeobecné spokojenosti. Provozovatelem tábora byla PS Beroun – Závodí, která všem za jejich práci děkuje.

Za rok opět na shledanou!

Autor: Květa Hrbáčková