Je po výuce a děti odchází do svých oddělení školní družiny. Mají na spěch, neboť za nimi za chvíli přijdou praktikanti, aby si společně užili dnešní odpoledne. Dnešní odpoledne s Mikulášem se opravdu podařilo. U malých prvňáčků v 1. oddělení si děti přečetly společně pohádku Jak čert vařil guláš, potom si zazpívali společně písničku a se studenty vyráběly čertovské rohy. Někomu to opravdu dalo dost práce, ale výsledný efekt byl krásný. V samém závěru si pak zahráli i několik her.

Mikulášskou tematickou hru si studentky připravily i pro 3. oddělení. Studentky začaly svůj program písničkou provázenou hrou na ukulele. Po telefonu děti navštívil i Lucifer a hromovým hlasem dával dětem různé úkoly. Ty musely úkoly splnit. V samém závěru děti našly v družině i čertovský pytel a v něm nadílku.

U Veverušáků dnešní odpoledne bylo také motivovano Mikulášem. Toto oddělení však „svatá rodina" navštívila. Navštívil nás Mikuláš, čertice a andílci. My je přivítali v oddělení písničkami, zazpívali jsme si několik vánočních písní a koled. A potom nás Mikuláš seznámil s tím, co nás čeká a nemine. Prvním úkolem pro soutěž skupin bylo vyluštění křížovky s tajenkou od anděla. Dětem se od Mikuláše dostává nadílka.

Rady do zahrady
Rady do zahrady: My si pochutnáme na jejich ovoci. Čím ale živit stromy?

Druhý úkol byl opět pro skupiny a děti obdržely lístečky, na kterých měly napsáno téma. Na toto téma měly složit v určitém čase básničku. A jaká byla témata? Jistě všichni tuší – Mikuláš, čert, anděl, nadílka. Všichni jsme si s tím dokázali poradit a věřte, že vznikly krásné verše.

Třetí stanoviště bylo pro jednotlivce, kde děti měly za úkol v bludišti uhodnout hádanky a dopsat do veršů. Čtvrtý úkol plnily opět skupiny a jejich úkolem bylo na čas složit puzzle. Všechny úkoly děti splnily, a tak na závěr je čekala malá nadílka od Mikuláše, čertice a andílků.

Trochu předčasné mikulášské odpoledne se podařilo. Bylo to krásné a bylo to príma. Tím jsme dnes navodili předvánoční čas a zkrátili si dobu čekání na Vánoce.

Autor: Květa Hrbáčková, ŠD Beroun-Závodí

Takto vypadají adventní trhy ve Vídni
Stánky, strom a světýlka. Vídeňské adventní trhy byly vždy zážitkem