Návštěvníci byli vítáni hlavním organizátorem slavnosti v převleku flašinetáře s cylindrem, panem Otto Weissem – ředitelem divadla, hercem, zpěvákem a režisérem v jedné osobě.

Rodiče mohli okouknout ve stáncích vystavené výrobky šikovných prodejců, mohli si je samozřejmě pro zkrášlení svých domovů koupit, mohli se občerstvit v několika stáncích hlavně teplými nápoji a klobásou, což v nepříliš příznivém povětří přišlo každému vhod.

Děti se přišly podívat na pohádku „naživo“, uvedenou zpívajícím flašinetářem a předvedenou dětskými herci divadelního souboru. Svou šikovnost si děti vyzkoušely při plnění snadných úkolů na Pohádkové cestě areálem sklárny. Nejvíc se všichni těšili na okamžik rozsvícení stovek světýlek na mohutném smrku a na hezké zpívání vánočních písní a koled dětmi z místní základní školy.

S láskou a trpělivostí je na vystoupení před tak početným publikem připravily jejich paní učitelky Jarka Janovská s kytarou a Zdenka Červenková. Závěr večera patřil opět divadlu. To známí dospělí herci nižborského divadla „Na rohu u nás“ zahráli dospělým divákům opět vtipnou komedii plnou komických převleků a rekvizit, pohybu včetně klouzání na ledu, jinotajů a dvojsmyslností v gestech i v textu, které publikum často smíchem a potleskem odměňovalo. Vloni za úpravu Erbenovy balady Polednice, letos za Zlatý kolovrat.

Škoda, že mnohé příznivce této tradice asi odradila nečekaná zima a nadílka sněhu. Přišli tak o sousedská setkání třeba se svařákem v dlaních a zábavu v originálních sněhem vytvořených kulisách. Dík všem, kdo se na přípravě a průběhu této slavnosti obětavě podílel.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz.