To ovšem nebylo zdaleka všechno. Malé čarodějnice i čarodějníci přicházeli v pěkných úborech a těšili se na připravený program. Byly pro ně připraveny dovednostní pohybové soutěže, plnily ale i další různé úkoly, hádanky apod. Po splnění úkolů děti dostaly drobné odměny a navíc měly zdarma občerstvení - špekáčky a nápoje. Dospělí návštěvnici se zase rádi sešli s přáteli a při společném opékání pekáčků jim bylo dobře. Zapálená vatra pod bedlivým dozorem pomalu dohořívala a vzhledem ke krásnému počasí, hlavně děti hojně využívaly zánovní multifunkční hřiště.

Obyvatelé Drozdova na výletě na Plzeňsku.
Drozdováci opět vyjeli na výlet, tentokrát na Plzeňsko

Hřiště tady v Podluhách slouží občanům jako volnočasový areál. Proč tomu tak je nám vysvětlil starosta obce Josef Huml. „Obec Podluhy koupila od TJ Sparta Podluhy v roce 2013 pozemek bývalého kluziště a jeho zázemí o velikosti 2 860 m²za 1 korunu." Po dohodě s TJ jim obec na oplátku pomohla formou státních dotací a prostředků obce zrekonstruovat budovy a zázemí ve vlastnictví TJ. Na získaném pozemku obec od roku 2014 vybudovala pomocí státních dotací volnočasový areál: multifunkční sportoviště, dětské hřiště, tenisový kurt a workoutové hřiště. "Z prostředků obce jsme vybudovali v roce 2020 pro návštěvníky volnočasového areálu přístřešek. Obec nemá, bohužel, žádné vnitřní prostory pro setkávání občanů a tak je areál TJ a volnočasový areál obce zatím jediná vhodná alternativa. Máme podanou žádost o dotaci u MMR na rekonstrukci budovy OÚ, kde počítáme i s rekonstrukcí půdních prostor, kde by se mohly konat kulturně společenské akce - tak snad… „.

Další pěknou akcí, na kterou se mohou všichni 21. května těšit jsou Staročeské máje, začínají od 12.30 hodin. Další měsíc a to 12. června se koná Dětské odpoledne od 14 hodin a 25. června večerní kino od 21 hodin.

Autor :Naďa Kolenská

Koncert souboru Alla Breve v Žebráku.
VIDEO: Soubor staré hudby Alla Breve rozezvučel prostory kostela v Žebráku