Tento pochod se v letošním roce stal také součástí seriálu sportovních akcí České unie sportu, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Jak název napovídá, obvykle se scházíme hned 1. ledna, což ovšem letos kvůli covidu bohužel nebylo možné. Na Nový rok s námi chodí okolo 230 turistů, tak uvidíme, jak přesun v termínové listině účast ovlivní. Každopádně se už nyní těšíme na všechny, kdo dorazí,“ řekl Ludvík Herejt z pořádajícího FK Hýskov.

Hlásit účast dopředu není nutné, v případě zájmu stačí dorazit ve čtvrtek 28. října na fotbalové hřiště do Hýskova, odkud se bude ve 13 hodin startovat. Tratě jsou různorodé, a tak si na své přijde každý, bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Na místě si lze vybrat mezi okruhem na 3 km, 6 km nebo 10 km.

Spolek Na jedné vlně uklidil a uzavřel řeku Berounku.
Láhve, pneumatiky, suť či křeslo. Flotila dobrovolníků uklidila Berounku

„Nejkratší trasa vede Hýskovem v okolí našeho hřiště a mohou ji absolvovat jak senioři, tak třeba rodiny s kočárky. V rámci středního okruhu už je třeba počítat trochu s kopcem, ale zato vede kolem krásného statku s koňmi. Ta poslední trať už si žádá fyzické síly, z údolí ze Stradonic totiž stoupá strmě vzhůru, aby se nakonec opět vrátila k hýskovskému hřišti,“ popsal trasy Ludvík Herejt.

Turisté budou za své snažení odměněni. Každý z nich si odnese památeční diplom jako připomínku své účasti a v odpoledních hodinách se uskuteční u hřiště také oblíbené společné opékání buřtů.

Autor: Michaela Kratochvílová

Taneční v obci Vrdy u Kutné Hory. Manželé Holanovi vedli taneční od roku 1968 do roku 1993.
RETRO: Taneční nabízí eleganci a zábavu. Zavzpomínejte s námi