Čeští hokejisté do 20 let nestačili na mistrovství světa na výběr Německa.
Česká hokejová reprezentace do 20 let prohrála na Mistrovství světa v Kanadě i druhý zápas. Tentokrát podlehli čeští hokejisté v Edmontonu Německu 1:2 v prodloužení. Čechy hodně trápila v zápase koncovka. Ze 40 střel na bránu proměnili jen jednu… (ČRo, 28.12.2021).

Filip Čáp (17 let) byl loni nejlepší střelec švýcarské juniorské ligy, patřící svoji úrovní k nejlepší v Evropě. Do reprezentace ČR pozvánku nedostal? V současnosti hraje za HC Davos ve Švýcarsku.

Byl u rodičů v Praskolesích přes vánoční svátky. Kontaktoval jsem proto veřejnoprávní ČT s nabídkou natočení reportáže o nadějném hokejistovi jako příklad pro mládež, neměla zájem. Oslovil jsem CNN Prima NEWS, neměla čas…

Kdyby dnes existovala Baťa TV, reportáž by byla natočena stejného dne, nemluvě o tom, že by si Filipa našla dávno sama. Práce s mládeží i mimo firmu k tomu patřila a byla základem jejího světového úspěchu.

Stav vedení českého hokeje je jen obrazem dění v celé společnosti. Selhává-li roky práce s mládeží, nemůžeme se stavu našeho hokeje divit. Mravně nemocná společnost se tak nemůže neprojevit ani v práci s mládeží. Finové pracují s mládeže skvěle a na úrovni finského hokeje je to také za poslední roky vidět.

Základem všeho je výchova, vzdělání, okolí a jednotlivce motivující osobní příklad, který mají šířit média v zájmu celé společnosti a její budoucnosti.

Filip Čáp.Filip Čáp.Zdroj: archiv Filipa Čápa

Autor: Jan Šinágl

Výlet na hrad Košťálov.
Tip na výlet: Pokochejte se úchvatným výhledem od hradu Košťálov
Lyžařský výcvik berounské školy v závodí 2022.
Konečně sníh! Žáci berounské školy se na lyžařském výcviku přeci jen dočkali