Dvě odpoledne jsme se ve školní družině věnovali tomuto tématu. Velmi nás to zaujalo, a proto jsme sáhli po krásné knize o zvířatech pod názvem „Noční život v ZOO Tábor, aneb jak surikata Máňa poznává své kamarády“. Jde o dětskou knihu, ve které se skrývá mnoho zvířecích dobrodružství, zejména v noci. Se zdejšími zvířaty nás zde seznamuje surikata Máňa. Kniha je určena nám dětem, a velmi zajímavé je i to, že se do knihy dostaly i příspěvky od dětí – malované obrázky, ale i verše na téma zdejších zvířátek. Velké bylo pro nás překvapení, když jsme v knize objevili příspěvky našich starších kamarádů, které před pár lety chodili do naší školní družiny. Nechtěli jsme ani věřit vlastním očím, ale v knize má 20 našich kamarádů své příspěvky.

Přečetli jsme si několik kapitol, sledovali jsme zdejší život zvířat, tak jak nám jej líčí surikata Máňa. Pak jsme se zaměřili na informace o novém přírůstku dvou zubrů, které se zde narodily na přelomu roku. Je konec února a milovníci zvířat pro tyto miláčky našli i jména. Chlapec zubr se jmenuje Tajfun a je velmi živý. Jeho sestřička dostala jméno Tatranka.

Druhý den odpoledne opět pokračujeme o zubrech. Naším úkolem bylo výtvarně ztvárnit zubra evropského. A když bylo hotovo, pokusili jsme se odpovědět na připravené kvízové otázky. Ke správným odpovědím nás vedla nejen kniha, ale i webové stránky ZOO Tábor. Naše dílo se nám líbilo a my si z obrázků utvoříme nástěnku. Možná vyjde i další trocha času na to, abychom se mohli podívat do 1. dílu knihy o ZOO Tábor, kde se dovíme, jak vůbec tato ZOO vznikla. Velice zajímavě jsme si přiblížili ZOO Tábor, a díky surikatě Máně jsme poznali mnoho zdejších zvířat. Děkujeme a všem obyvatelům zdejší ZOO přejeme krásné dny.

Autor: Květa Hrbáčková, ŠD Beroun – Závodí