V ZUŠ se vyučuje hra na hudební nástroje a sólový a sborový zpěv. Nejmladší děti nastupují do přípravné hudební výchovy, kde se během roku seznámí s hudebními nástroji, hudební teorií a zpěvem.

Starší žáky přijímá ZUŠ rovnou ke studiu hry na hudební nástroj, součástí výuky je hudební nauka a od čtvrtého ročníku i kolektivní hudební praxe. Děti hrají ve školních orchestrech a zpívají v pěveckých sborech.

Výtvarný obor se věnuje především kresbě a malbě, ale také prostorové tvorbě a keramice. Děti se učí různým výtvarným a grafickým technikám a kreativnímu pohledu na svět. Starší žáci jsou cíleně připravováni na talentové zkoušky na střední a vysoké umělecké školy. Děti tvoří v prostorných a světlých atelierech ve skupinách po 10 respektive 15 žácích, pravidelně jezdíme na malířské plenéry do přírody.

Taneční obor rozvíjí u dětí estetiku pohybu, vnímání rytmu a zlepšuje fyzickou kondici. Taneční obor je zaměřen na klasický tanec, balet, lidové tance i scénickou průpravu. Taneční obor je vyučován ve velkém zrcadlovém sále, kde jsou k dispozici baletní tyče. Na ZUŠ vyučují pedagogové, kteří sami aktivně působí na umělecké scéně a zároveň své dovednosti zkušeně předávají dalšímu pokolení.

Na talentové zkoušky se můžete přihlásit na konkrétní den a hodinu, a to na stránkách  www.zusberoun.cz.

Těšíme se na všechny děti, které se chtějí věnovat umění a zpestřit si tak paletu svých dovedností. Případné dotazy rádi zodpovíme na koordinator@zusberoun.cz, tel: 702 210 386.

Andrea Borovská