Výstavu připravila sběratelka Ilona Voráčková pod záštitou Městského kulturního centra Hořovice a Města Hořovice. Účastníky vernisáže přivítal ředitel MKC Hořovice Přemysl Landa. Na úvod zahrálo dechové žákovské duo ZUŠ J. Slavíka v Hořovicích, v další skladbě se k nim přidal i ředitel ZUŠ Jakub Albrecht. Autorka výstavy Ilona Voráčková krátce pohovořila o svém sběratelství a přípravě výstavy. Poděkovala všem, kteří jí s realizací výstavy pomohli. Krátkým proslovem výstavu také uvedla starostka města Hořovice Věra Veverková. Z nového vedení radnice byla přítomna i místostarostka Věra Eschnerová, z bývalého vedení například dlouholetá místostarostka Jana Šrámková.

Halloween 2022 v Zaječově.
Starání se o pekelný oheň či hledání česneku s upírem! Děti se v Zaječově bavily

Přišel slušný počet návštěvníků, kteří mohli obdivovat zejména tematicky uspořádané kolekce vánočních pohlednic a fotografií. Mnohé návštěvníky překvapilo, že existuje také vánoční kolekce pivních etiket, event. vánoční nálepky na zápalkových krabičkách. Výstavu doplňovaly různé předměty mající vztah k Vánocům, například formy na výrobu foukaných skleněných ozdob, samozřejmě vánočních. Hned v první výstavní místnosti je krásně nazdobený vánoční stromek a pod ním krabice od čokoládových kolekcí. Podivili jsme se, kde a kdo je takto uschoval. Od paní Voráčkové jsme se dověděli, že dost jich měla uschovaných její babička, která do nich ukládala různé písemnosti.

Krkonoše.
KVÍZ: Krkonošemi křížem krážem. Jak dobře znáte naše nejvyšší pohoří?

Výstava je otevřená do 18. prosince vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Stojí za vidění, starším připomene jejich mladší roky, mládež a děti se budou mít čemu divit. Vždyť už jenom samotný fakt, že se vánoční a novoroční přání na pohledních posílala poštou, se může mladým lidem a dětem zdát jako z jiného z jiného světa. Dnes se vánoční pohlednice posílají většinou mailem, event. si přejeme přes sociální sítě. Takovou pohlednici těžko uschovat a po letech vystavit. Jedna z účastnic vernisáže si povzdechla, že se ani nediví: „Víte, kolik dnes stojí poštovní známka na pohlednici?“ No, nevíme…

Autor: Marta Šestáková

Ve vesnici jsme potkávali skupinky, které mířily do vily.
Na strašidelný Halloween ve vile v Chodouni přišla celá vesnice