Promítala se zde i odložená premiéra pohádky Jak se žirafa zasnila, kterou namluvila Hana Zagorová z knihy Pohádky z hvězd. Tu napsal Vladislav Slezák. Další akce se jmenovaly Hvězdárna na vzduchu a probíhalo na nich zejména pozorování objektů noční oblohy, ale i vyprávění o úžasném světě nad hlavou. S podobným programem lidé z hvězdárny vyráželi na další akce v České republice.

Velkou účast zaznamenal program například v Rožmitále pod Třemšínem, na Hradozámecké noci v Hořovicích a pozorování noční oblohy i astronomický program byl realizován každý prázdninový čtvrtek na Monínci v rámci programu Hvězdné léto. A tradičně první čtvrtek v září proběhl astronomický program pro děti i pozorování. Další program se chystá na podzim.

Setkání s kosmonauty, pozorování a noční program na zřícenině hradu Žebrák, dětské programy nebo drakiáda a lampionový průvod. Hvězdárna Žebrák pak také každý týden v neděli v 9:00 vysílá nový díl internetového seriálu V záři hvězd. Ke shlédnutí je už 35 dílů na webu, youtube nebo facebooku hvězdárny. reflektuje aktuální dění okolo hvězdárny, astronomie a vesmíru.

Vladislav Slezák