Vernisáž zahájil ředitel ZUŠ J. Slavíka Jakub Albrecht. Poté předal slovo paní učitelce výtvarného oboru Barboře Albrechtové, která velice poděkovala žákům nejenom za jejich pilnou výtvarnou činnost, ale také za účinnou pomoc při instalaci výstavy. Zahrálo flétnové trio, v němž si zahrál také pan ředitel, pak se představilo flétnové duo žáků ZUŠ.

Na výstavě je velmi pestrá směsice témat, která vytváří hezký přehled tvorby žáků výtvarného oboru, kterých je v současné době již téměř 40 a hlásí se další zájemci. Ředitel uvažuje, že od nového školního roku budou muset otevřít další třídu, ovšem samotná budova ZUŠ není nafukovací. Albrecht si pochvaluje, že v pobočce v Žebráku již mají dvě třídy.

Vernisáže se zúčastnilo velké množství návštěvníků, kteří se téměř do rozsáhlé chodby nevešli. Přišli žáci, sourozenci, rodiče, příbuzní a přátelé. Maminky žáků připravily bohaté občerstvení, což si zejména děti velmi pochvalovaly.

Po úspěšné výstavě v Senátu ČR, která byla zahájena 29. března, je to další hezký počin výtvarného oboru. Ačkoliv je ZUŠ J. Slavíka Hořovice Popelkou mezi hořovickými školami, dokáže i ve stísněných prostorách vést žáky k mimořádným výkonům na uměleckém poli.

Autor: Marta Šestáková