Zápy – Králův Dvůr 2:0

Na body králodvorští fotbalisté nedosáhli. „Zápy jsou doma, vzhledem k menšímu hřišti, velice silné. I když jsme neodehráli úplně špatný zápas, musíme uznat, že domácí vyhráli zaslouženě. Nám chyběla větší kvalita k tomu, abychom se gólově prosadili,“ hledal příčiny porážky trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý. „Zápasy v Zápech jsou specifické. Hřiště tam je menší a zápasy nejsou tolik o fotbale, jako spíš o boji o každý metr. Během zápasu je velké množství standardních situaci a navíc hází dlouhé auty. Zápy těchto situací dokázaly využít a ubránit ty naše, takže získaly tři body,“ přidal svůj názor brankář Jiří Krček.

Domácí do ničeho moc hosty nepouštěli. „V první půli jsme nějaké náznaky měli, ale žádnou velkou šanci jsme si nevytvořili. Druhou půli již domácí zkušeně dohráli,“ řekl Šilhavý. „Domácí dali dvě branky a my ani jednu. Když už se schylovalo k nějaké naši ofenzivní situaci, tak jsme byli zastaveni buď ofsajdem, faulem a podobně,“ nebral si servítky kapitán Jakub Balšánek, který se pousmál: „Úplně jsem zapomněl, že jsme dali branku po standardce někdy na začátku zápasu, pro ofsajd nám gól samozřejmě nebyl uznán.“

Domácí vedou třetiligovou tabulku, jsou opravdu tak dobří? „Mají osmnáct z jedenadvaceti bodů, což ukazuje na jejich kvalitu. Byť je teprve začátek soutěže,“ poukázal na kvality Záp Šilhavý. „Jsou dobří, ale výborní nejsou. Na svém domácím hřišti budou ale jen těžko prohrávat,“ přidal se Balšánek. „Zápy mají kvalitní a hlavně zkušený tým, který hraje dlouho pohromadě. Každý rok se pohybují v horní části tabulky, takže to určitě není náhoda,“ přidal se Krček.

Na Cábelíky čeká anglický týden, na to už si ale v ČFL pomalu zvykli. „Program nijak zvlášť neměníme. Rozdíl je jen v tom, že místo středečního tréninku hrajeme zápas,“ prozradil program Šilhavý. „My hráči tento rytmus máme rádi. Ale tím, že jsme hráli v neděli, tak je program opravdu nahuštěný. Mění se jen složení tréninku, jsou lehčí, regenerační a předzápasové. Uvidíme, co trenéři vymyslí,“ těší se kapitán Cábelíků. „Samozřejmě se tréninky přizpůsobují zápasům. Pokud máme jeden zápas za týden, tak je začátek týdne náročnější a postupně se víc soustředíme na zápas. Když je anglický týden, tak jde hlavně o to dostat únavu z nohou a připravit hlavu na další zápas,“ ví dobře Jiří Krček. Králův Dvůr nejprve zamíří ve středu do Štěchovic a v sobotu doma přivítá Loko Vltavín.

Očekávám náročná utkání plná soubojů a bojovnosti. Ostatně jako tři čtvrtiny všech zápasů. Se Štěchovicemi nemáme zrovna příznivou bilanci, stejně jako s Vltavínem. Tak doufám a věřím, že oba zápasy bodově zvládneme,“ uvedl Jakub Balšánek. „Pokud budeme pokračovat ve výkonech z předešlých zápasů, věřím, že z obou zápasů nějaké body získáme,“ dělá si zálusk kouč Cábelíků. „Očekávám další náročné zápasy s kvalitním soupeřem. Ale hra se bude odvíjet od našeho výkonu a projevu,“ dodal brankář Jiří Krček.