„Jsme zklamaní. Chtěli jsme to zvládnout a mohli. Bohužel se to nepovedlo,“ smutnil asistent kouče Cábelíků Jaromír Šilhan.

Jeho tým přežil v úvodu nebezpečnou střelu hostů, kdy brankáře Tomana zachránila tyčka. Pak udeřili domácí. Do dobré pozice se dostal Mach, naznačil brankáři střelu a ještě míč posunul před bránu. Tam ho obránce minul a Osypenko pohodlně otevřel skóre – 1:0.

Jenže domácím vedení dlouho nevydrželo. Po centru neuhlídali na přední tyči Veselého a ten hlavou vyrovnal. „Asi zaslouženě, protože první poločas od nás nebyl nic moc,“ přiznal Jaromír Šilhan.

Ve druhé části se ovšem Cábelíci zlepšili a šli za vítězstvím. Několikrát byli blízko vedoucí brance, nejvíc pak asi stoper Hell, jenž hlavou po rohu netrefil odkrytou bránu. Deset minut před koncem přišel trest. Po akci Freislera se dostal k zakončení Pejša a ten je letos skutečně v neuvěřitelné pohodě – 1:2.

„Připravovali jsme se na něj, ale stejně ho neuhlídali. Je to škoda, protože druhý poločas kluci odehráli dobře a byli lepší. Bohužel jsme to nakonec nezvládli,“ mrzelo Jaromíra Šilhana.

FK Králův Dvůr – Lokomotiva Vltavín 1:2 (1:1).

Branky: 16. Osypenko – 32. Veselý, 79. Pejša. Rozhodčí: Hanousek – Melničuk, Coufal. ŽK: Novák, Václavík - Freisler, Tichý. Diváků: 160.

Králův Dvůr: Toman – J. Novák, R. Novák, Hell, Holý (81. Krejdl) – Kilián, Beňo – Kraus, Dvořák, Osypenko (63. Václavík) – Mach.

Vltavín: Koblenc – Freisler (87. Kühnel), Matějka, Čejda, Podzimek – Trávníček (90+2. Klimenda), Šípek (75. Jaroš), Tichý – Veselý (74. Maione), Pejša.