Domácí vyrukovali do boje s posilou. Mistra světa z malého fotbalu Stanislava Maříka získali místo Tatranu Rakovník, kde působil naposledy, zkušenosti má ale i z ČFL (třeba Benátky). Právě Mařík využil dobrého startu Hostouně a poslal ji po šikovné otočce ve vápně do vedení. Navíc měl kapitánskou pásku a zřejmě to bude mít drahé.

Hostouň byla v první půli silnější na míči, snažila se diktovat hru. Do větší šance se ale už nedostala a spíš hrozil po trestňáku Balšánka a pár brejcích protivník. Po přestávce oba celky vystřídaly a Hostouni to stejně jako proti Zbuzanům neprospělo. Černoch Hadi sice začal aktivně, ale brzy přišlo vyrovnání Novákem a Cábelíci překlopili aktivitu na svou stranu. Párkrát neuspěli, ale v závěru po chybě poprvé po zranění hrajícího Laušmana přece jen zápas přesným obstřelem Osvalda otočili.

„Ve druhé části jsme podali rozevlátý, nekoncentrovaný výkon, neporadili jsme si s presinkem soupeře a nerovností hřiště. Z toho pramenily chyby v rozehrávce a těmi jsme dostali soupeře na koně. Ten pak šel do tlaku a nakonec ho využil k rozhodnutí. Svým způsobem jsme si to prohráli sami,“ mrzelo trenéra Hostouně Ivana Pihávka.

Z nových hráčů pochválil vysokého Stanislava Maříka, který hrál jen v první půli, ale výborně. „Také mě zaujal a příjemně překvapil,“ souhlasil Pihávek, naopak pro tmavého Hadiho už pochvalu nenašel. „Máme problémy s jeho fotbalovým myšlením, do defenzivy uvažuje jinak než my. Hlavně při napadání. Naopak Mařík tam vnesl jasnou zkušenost z ČFL, důraz, mužný fotbal. To jiným chybělo, ti si šli zahrát,“ dodal kouč zelenobílých.

Hostujícímu trenérovi Tomáši Šilhavému se nelíbil jen úvod zápasu, kdy Cábelíci začali zakřiknutě a inkasovali. „To mě mrzí, protože pak první půle vyzněla nesebevědomě, nijak. Přitom jsme i tam byli nebezpeční. Postupně jsme se zlepšili, předvedli dobré akce, ale občas nás zradil terén. Góly jsme přesto nakonec dali a byl to dobrý test,“ mínil syn reprezentačního trenéra.

A byl rád, že po nečekaně prohře s Kladnem mužstvo zabralo. „I když jsou to přípravné zápasy, vždy je lepší vyhrát. Dá vám to klid do další práce. Po prohře s Kladnem tým lehce znervózněl a zbytečně.“

Že se oba týmy střetnou i v ČFL, to Tomáš Šilhavý neřeší, žádná esa v rukávu schovávat nehodlal. „My nespekulujeme, ani jsme nic netajili. Prostě jsme chtěli zápas vyhrát,“ dodal trenér Králova Dvora.