Domácí šli brzy do vedení. Hned ve 4. minutě proměnil penaltu Musiol za faul na Vozihnoje. „Začátek zápasu byl z naší strany zakřiknutý a vyústěním toho byla penalta, ze které jsme inkasovali,“ přiznal trenér hostů Tomáš Šilhavý. Pak se ale začala vyplácet hodně aktivní hra jeho týmu. „Chtěli jsme být aktivní, myslím si ale, že zápas stál hodně sil obě mužstva,“ uvedl kouč Cábelíků. „Myslím si, že to bylo správné finále soutěže. Sehráli jsme pravděpodobně nejtěžší zápas podzimu, protože soupeř hrál výborně. Byl skvěle fyzicky připravený, hrál nám do těla, dostupoval nás, nenechal nás hrát, maximálně nám znepříjemnil rozehrávku. Králův Dvůr nás neustále napadal, má zkušené hráče středního věku pětadvacet až třicet let, kteří mají velkou kvalitu. Diváci možná čekali spoustu gólů do sítě soupeře, prvních asi deset minut to tak mohlo vypadat, ale přibližně po patnácté minutě se soupeř díky soubojům dostával více a více do hry. Od dvacáté, pětadvacáté minuty jsme neměli utkání pod kontrolou,“ prohlásil pro klubový web domácí trenér Miloslav Brožek.

Odměnou za aktivitu byly hostům dvě branky Martina Krause, jimiž otočili skóre. „První gól padl po brejkové situaci, druhý z penalty,“ řekl Šilhavý. Nutno dodat, že vyrovnávací gól byl moc hezký, když Kraus využil domácí ztrátu míče a zakroutil hezký oblouček. Domácí ale nechtěli prohrát a hodně přitlačili na pilu, Musiol a Vandas trefili břevno Krčkovy svatyně. Když se zdálo, že si Králův Dvůr odveze výhru, přišla v nastaveném čase rána Almeidy z dálky, která přistála přesně u pravé tyče. „Tlak domácích se postupem času stupňoval a ta branka prostě padla. Těžko odhadovat, jak by zápas vypadal, kdyby domácí srovnali dříve. Myslím si, že vyjádření Bláži, který po zápase v kabině řekl, že bod musíme s pokorou brát, je trefné,“ řekl trenér Cábelíků. „Ve druhém poločasu jsme se do zápasu vrátili jen díky obrovské vůli a vyhráli jsme po penaltách se štěstím. Už jsem tomu ke konci nevěřil, že ještě dokážeme vyrovnat. Na druhou stranu jsme si v druhé půli vytvořili spoustu šancí, měli jsme tlak, naši hráči chtěli ten zápas zvládnout. Tým zase ukázal charakter, dal do toho úplně všechno. Nezlobil bych se ani za prohru, protože hráči mě nezklamali.  Díky tomu, že do utkání skutečně dali všechny síly, nakonec dokázali vyrovnat v základní hrací době, a nakonec zvítězili po penaltách,“ byl spokojen domácí kouč Brožek.

V penaltovém rozstřelu vychytal domácí gólman Zadražil Balšánka a protože Táborsko proměnilo všech pět pokusů, bralo bod navíc. Cábelíci v penaltách sice prohráli, ale zanechali výtečný dojem. „Hlavně s tím, jak týmově jsme zápas odehráli, jsme spokojeni,“ uvedl Tomáš Šilhavý, jehož celek přes velkou návštěvou přispěl k pravému vyvrcholení podzimní části: „Padaly branky, byly tam emoce, napětí až do konce. Dá se říct, že takhle jsme se s podzimem rozloučit chtěli.“

Táborsko – Králův Dvůr 2:2 (1:1) PK 5:3

Branky: 4. Musiol, 94. Almeida – 32. a 47. Kraus. Rozhodčí: Cihlář, Kubec, Kastl. ŽK: Toutou – Šebek, Osvald. Diváci: 540. FK Králův Dvůr: Krček, Bouček (93. Šolaja), Hell, Novák, Blažek, Šebek, Beňo (68. Krejdl), Kraus, Kůžel (87. Balšánek), Procházka (77. Osvald), Zelenka. Trenér: Šilhavý.