„Příprava probíhala standardně, jen v sobotu jsme si pustili video z předchozího zápasu Slavie a přizpůsobili tomu nějaké taktické prvky,“ uvedl králodvorský Martin Kraus. „Pohledově byla lepší Slávie, která dobře kombinovala a držela míč. My jsme měli rychlý přechod do útoku a dařilo se nám být nebezpeční,“ řekl Kraus. Brankář Surovčík pokusy hostů vychytal stejně jako obrana červenobílých odvrátila dobré standardky Cábelíků.

Ve druhé půli nejprve vyslal nepříjemnou střelu na Tomana domácí Sima, ale gólman byl připraven. Když Slavia B získala trochu územní převahy, udeřilo na druhé straně. Domácí zahráli rukou a Martin Kraus penaltu proměnil. „Po dlouhé době jsem zvolil prostředek branky a gólman skočil k tyči,“ popsal gólový okamžik jeho autor. Béčko Slavie však dokázalo vyrovnat, k odraženému míči se prodral Vlasák a vyrovnal na 1:1. Diváci, kteří neodešli z hlediště, v závěru viděli pěkné drama. Tři minuty před koncem poslal Cábelíky do vedení Petr Janota. „Po gólu na 2:1 jsme to již měli zvládnout, bohužel jsme inkasovali po rohovém kopu,“ litoval Kraus. Sešívání tak opět vyrovnali, pro bod je poslal Štětka.

V rozstřelu už se úspěšný penaltový exekutor neobjevil. „Před koncem jsem střídal, došly síly,“ pousmál se Martin Kraus. V penaltovém rozstřelu byli lepší hosté. Slávista Surovčík sice dvě penalty Králova Dvora pokryl, ale hostující Daniel Toman byl úspěšný hned třikrát. V šesté sérii se trefil Tomáš Šebek, a tak se druhý bod stěhoval do Králova Dvora po výhře 3:2 na penalty. „Po zápase se mísila radost ze dvou bodů se smutkem, že jsme to nezvládli v základní hrací době. Dva body bereme a nyní se musíme pořádně připravit na domácí zápas s Rakovníkem,“ dodal Martin Kraus.

Slavia Praha B – Králův Dvůr 2:2 (0:0) PK 2:3
Branky: 72. Vlasák, 90. Štětka – 61. Kraus, 87. Janota. Rozhodčí: Mudra, Pastyřík, Duda. ŽK: Felipe, Křišťan – Kilián, Hell. Diváků: 120.
FK Králův Dvůr: Toman, Bouček, Hell, Novák Blažek, Dvořák (20. Šebek), Kilián, Osvald, Kraus (72. Janota), Beňo, Krejdl (72. Kůžel). Trenér: Šilhavý.