Králův Dvůr – Karlovy Vary 0:0, PK 3:4

Domácí gólman Jiří Krček se téměř po celý zápas nudil. „Žádné složitější situace jsem řešit nemusel, když už se Vary dostaly ke střele, tak buď netrefily bránu nebo je naši obránci zblokovali,“ zmínil ochránce domácí svatyně.

Krček si na své konto připsal další nulu, ale spokojen mohl být jen s tím. „Určitě bych byl radši, kdybychom vyhráli klidně 4:3. Já jsem nikdy statistiku vychytaných nul moc nesledoval a dle mého jsou to určitě dva ztracené body,“ zlobil se gólman.

Jeho spoluhráči hned od začátku soupeře zatlačili před jeho branku. První vyloženou příležitost měl kapitán domácích Jakub Balšánek, jenže poprvé se při jeho střele z otočky předvedl brankář hostující Slavie Jiří Chára. „Měli jsme cca pět vyložených stoprocentních šancí plus další střely, které skončily třeba na břevně,“ předznamenává další události kapitán Cábelíků.

Do přestávky dorážel Chárou vyraženou střelu Kraus jen do sítě a před poločasovým hvizdem trefil Balšánek břevno. „Měli jsme poměrně dost vyložených situací, kterým chybělo jen lepší finální řešení nebo je chytil gólman. Taky jsme trefili tyčku a břevno, o to víc to mrzí,“ krčil rameny Jiří Krček.

Zahřmít mohlo hned v úvodu druhé půli, Novák přihrál Procházkovi, ale ten na centr jen těsně nedosáhl. Po chvíli se zaskvěl opět Chára proti Balšánkovi. „Ve druhém poločase byli nebezpečnější domácí, my jsme spoléhali na rychlé protiútoky,“ zmínil trenér hostů Karel Tichota. Další loženka domácích přišla v 56. minutě, kdy vyslal míč do vápna Balšánek, jenže Procházkova hlavička zamířila vedle branky. Pak se ukázal také kanonýr hostů Geňo, jenže ve vápně promáchl a to byla jediná příležitost hostů.

„Překvapili nás svou šikovností, mají rychlé a technické krajní hráče, šikovné střední záložní, byl to sympatický výkon od mladého mužstva,“ pochválil výkon hostů Jakub Balšánek, jenž musel skousnout ztrátu bodů. Ale nemuselo k ní dojít, Marek Hejda měl výtečnou příležitost, při níž obešel obránce i s brankářem, dostal se však s míčem do úhlu a tak trefil jen tyč. Po chvíli stejný hráč osamocen před Chárou zamířil pouze do jeho nohou. V nastaveném čase nebylo přáno ani Novákovi, jehož hlavičku vychytal opět Chára.

„Jsem rád, že jsme po dlouhé době dokázali venku bodovat. Hlavně v prvním poločase to byl z naší strany kvalitní výkon. Dobře jsme kombinovali, vzadu hráli zodpovědně. Pochvalu za dobrý výkon zaslouží celé mužstvo, nejlepším hráčem byl brankář Chára,“ byl spokojen trenér Varů Tichota, který se radoval z bonusového bodu po penaltách. „My jsme hned první penaltu neproměnili, za Vary potom v druhé sérii trefil hráč tyč, ale my jsme ve čtvrté sérii nedali,“ smutnil brankář Cábelíků Jiří Krček. Jeho tým podlehl na penalty 3:4, body protekly mezi prsty.