Domažlice – Králův Dvůr 2:0

„Z posledních tří zápasů jsme získali pouze bod, to je pochopitelně málo. Prohráli jsme dvakrát venku, s Ústím nad Orlicí doma jen remizovali. Máme teď trošku složitější období, pořád nám chybí několik hráčů, ale na to se nebudeme vymlouvat,“ uvedl před utkáním trenér domácí Jiskry Pavel Vaigl, který dodal: „Na zápas s Královým Dvorem se těším, mám tam kamarády, navíc tam hraje náš bývalý hráč Marek Hejda. Oni sice nestřílí moc gólů, ale mají jednu z nejlepších obran v soutěži. Jednoduché to nebude, ale chceme zvítězit.“

Zatímco domácí kouč vysekl hostující defenzivě poklonu, jeho protějšek Tomáš Šilhavý věděl dobře o problému jeho týmu, který nakonec rozhodl o prohře Králova Dvora. „Na zisk bodů je vždy a za jakéhokoliv stavu, bohužel máme problém se střílením branek, na které se hodně nadřeme,“ přiznal Šilhavý.

Jako první se dostali do velké šance ve 22. minutě domácí, Krčka na brankové čáře zachránil Hell. Hostující gólman pak byl pozorný i při dalším střeleckém pokusu domácích a nejvíce úsilí musel vyvinout při hlavičce Došlého, na kterou si Krček zkušeně počkal.

Domažlice rozhodly o své výhře dvěma góly v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu. Nejprve se trefil ve 34. minutě Vais. „První gól jsme obdrželi po dohrání standardní situaci,“ krčil rameny trenér hostů.

Minutu před poločasem přišel druhý úder Jiskry v podobě branky Došlého, který se po několika odrazech dostal k míči na pětadvaceti metrech? Krček si sice na povedenou střelu k tyči sáhl, ale nestačil ho vytěsnit mimo. „Druhý gól jsme obdrželi střelou zpoza vápna,“ viděl domažlický gól Šilhavý, jenž dodal: „V prvním poločase jsme také měli nějaké příležitosti, ale nevyšlo to.“

Králův Dvůr odcházel do kabin s dvoubrankovým mankem. „Věřili jsme, že by zlom mohl byt o jednom našem vstřeleném gólu, ale bohužel se nám nepodařilo dostat se s domácími na kontakt,“ litoval Tomáš Šilhavý. Největší šanci měli ale domácí, když v 64. minutě unikl hostující obraně Vais, ale Krček skvěle vyběhl, vrhl se domácímu hráči po nohy a zabránil brance.

Domažlice se tak radovaly ze zisku tří bodů. „V druhém poločase už domácí výsledek zkušeně hlídali,“ dodal k utkání králodvorský trenér.

Králův Dvůr zůstal na zisku třinácti bodů po deseti odehraných kolech a bude chtít rozšířit tuto sbírku v sobotu doma od půl jedenácté. Jenže nebude to vůbec jednoduché, když na hřiště Cábelíků přijede třetí celek České fotbalové ligy Ústí nad Orlicí.

Králův Dvůr se tedy utká s další Jiskrou a bude jí chtít uhasit, Ústí vyhrálo o víkendu přesvědčivě nad Štěchovicemi 3:0. Domácí si budou muset dát velký pozor útočné duo hostujícího celku Jan Souček – Lukáš Smejkal. Trenéři Cábelíků určitě na přední třetiligový celek tým výtečně připraví.