Zajímavostí utkání bylo, že na straně domácí rezervy se představilo hned několik mladých fotbalistů z našeho regionu. Na pravém beku odehrál sedmdesát minut Marek Šíma, který je z Komárova, z něhož se přesunul přes žákovské angažmá v Hořovicku do Příbrami. Talentovaný hráč je pravidelným sběratelem zápasů v mládežnických reprezentacích. Věkem ještě dorostenec Puchmertl, který je odchovancem Hořovicka, zůstal jen na lavičce.

O třech bodech pro Králův Dvůr rozhodl Martin Kraus, který po půlhodině hry proměnil pokutový kop. „Dan Krejdl se dostával do šance a obránce ho stáhl. Byl to důležitý moment zápasu,“ podotkl trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý.

Za domácí béčko nastoupilo několik hráčů majících starty v první lize, třeba Antwi, Slepička nebo gólman Boháč, který se musel v brance hodně ohánět. „Především ve druhé půli předvedl několik výborných zákroků a díky němu jsme se o výsledek strachovali až do konce,“ uvedl Šilhavý. Příbramský gólman si poradil s ranou Zelenky, pokryl i trestný kop Krause, nepřišel si na něho ani hlavičkující Osvald. Královu Dvoru v závěru pomohlo břevno při trestném kopu domácích. Králův Dvůr poskočil před nedělními dohrávkami na druhé místo tabulky, což je vynikající postavení. Kabina se otřásala oslavným zpěvem Cábelíků, zvláště když několik hráčů z Králova Dvora ještě nedávno v Příbrami působilo.

„Radost z vítězství jsme samozřejmě měli. Možná, že znalost prostředí a některých lidí, s kterými jsme spolupracovali, když jsme byli farma Příbrami, nám pomohla odehrát dobré utkání. Každopádně jsme všechny naše bývalé spoluhráče rádi viděli a držíme jim palce v jejich kariéře,“ dodal Tomáš Šilhavý. Jeho svěřenci se v sobotu představí v domácím prostředí proti pražskému Motorletu, výkop je v půl jedenácté.

1.FK Příbram B – Králův Dvůr 0:1 (0:1)

Branka: 32. Kraus PK. Rozhodčí: Krejsa, Švagr, Vokoun. ŽK: Vilotič, Šíma, Belej (všichni PB). Diváci: 100.

FK Králův Dvůr: Krček, Bouček, Hell, Novák, Zelenka, Šebek, Beňo (90. Blažek), Kraus, Šolaja (67. Osvald), Procházka (87. Balšánek), Krejdl (80. Kůžel). Trenér: Šilhavý.