Utkání začali lépe hosté, kteří toužili po zisku nějakého bodíku. Už v 7. minutě předvedli příbramští hráči dobrou kombinaci, na jejímž konci zamířil přesně k tyči Denis Budínský.

Po půlhodině hry se ochozy fandící domácím zlobily na sudí Šálkovou, když se dožadovaly penalty za faul na velkém vápně, hrálo se však dále. „Snažili jsme se stále hrát svou hru, Příbram na nás dobře nastoupila, ale postupem času tlak z jejich strany přestal. My měli pár dobrých příležitostí, určitě nám pomohla branka na 1:1. Zvedlo nám to sebevědomí a začali jsme Příbram přehrávat,“ podotkl domácí záložník Lukáš Václavík.

Pět minut před poločasem totiž téměř tři stovky diváků musely zatleskat krásnému gólu ukrajinské akvizice v dresu Cábelíků – Olehu Osypenkovi. Ten si navedl míč na levačku a nádhernou kroucenou střelou do šibenice nedal Ondřeji Kočímu šanci.

I proto se odcházelo domácím do kabin v lepší náladě než byla na začátku zápasu. „Pokyny trenérů byly jednoduché, všichni jsme byli přesvědčení, že zápas zvládneme vyhrát, a to jsme si i říkali v kabině,“uvedl záložník Cábelíků.

Po deseti minutách druhého poločasu potvrdili domácí svojí převahu, když Lukáš Václavík přeloboval Kočího. „Příležitostí jsem tam měl už předtím několik a jsem rád, že mi to po přihrávce Davida Beňa nakonec vyšlo a mohl jsem se společně s klukama radovat. Byl to šťastný gól, který se odrazil od rukou gólmana do boční sítě, musím přiznat, že jsem měl štěstí,“ usmíval se úspěšný střelec.

Na konečných 3:1 a definitivní utnutí veškerých snah hostů se postaral nadvakrát králodvorský kanonýr Jan Mach. Králův Dvůr tak stále vede třetiligovou tabulku. „Pocit je to skvělý, nikdo z nás by to na začátku sezony neřekl. Doufám, že v čele zůstaneme co nejdéle a bude se nám nadále dařit,“ přeje si Lukáš Václavík.

Králův Dvůr – 1.FK Příbram B 3:1 (1:1)

Branky: 40. Osypenko, 56. Václavík, 72. Mach – 7. Budínský. Rozhodčí: Šálková, Cihlář, Šiška. ŽK: Švestka, Kolář (oba PŘÍ). Diváků: 280.

FK Králův Dvůr: Toman, Novák R., Hell, Dvořák, Kilián, Osvald (73. Kraus), Beňo, Václavík (62. Krejdl), Osypenko (84. Jákl), Mach, Smirnov. Trenér: Šilhavý.

1.FK Příbram B: Kočí, Kvída (78. Hevessy), Dvořák, Švestka (58. Jelínek), Vott, Januška, Kolář, Vlček, Budínský, Vostárek (46. Gabriel), Antwi (46. Cmiljanovič). Trenér: Zápotočný.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …
Ladislav Kolář - TJ Zaječov.
Zaječov získal jako první skalp neumětelského lídra