Králův Dvůr – Převýšov 0:1

Hned na začátku hosté zahrozili, když zahrávali roh, ale po závaru domácí se štěstím nebezpečí odvrátili. Udeřit mohlo na druhé straně, ale brankář hostů Petr byl proti. Poté zachraňoval Cábelíky brankář Krček, především při šanci Novák předvedl parádní zákrok. „Převýšov hrál výborně, měl několik gólových příležitosti již v prvním poločase. Byli jsme rádi, že poločas skončil bez branek,“ přiznal kapitán Cábelíků Jakub Balšánek.

Utkání bylo bojovné, s dobrým nasazením. Šance však přibývaly spíše na hostující straně, domácí se vpředu těžko prosazovali. Krček v brance zářil, jednou vyrazil míč reflexivně na roh, podruhé při zakončení na vzdálenější tyčku byl opět na místě, což převýšovské hráče hodně iritovalo. Jenže Krček čisté konto neudržel. Hosté totiž udeřili devět minut před koncem. U začátku rozhodující akce bylo autové vhazování, míč následoval do rohu velkého vápna domácích, odkud přišel centr, na který si naskočil Tomáš Labík a hlavou rozhodl. V závěru už si počínali hosté takticky, třikrát střídali a z Králova si odvezli tři body. „Gól hostů padl po centru z naší levé strany, hráč míč jen hezky doklepl do branky hlavou, ale jak jsem uvedl, byla jen otázka, zda branku dostaneme či udržíme nulu,“ řekl Jakub Balšánek, který závěr zápasu po vystřídání sledoval jen z lavičky.

Králův Dvůr drží před závěrečným podzimním dějstvím desátou příčku tabulky a v sobotu zajíždí na půdu Viktorie Jirny. Ta je po letech na výsluní soutěže na opačném pólu tabulky. „Byli jsme zvyklí, že Jirny byly vždy na špici soutěže, odešlo jim ale hodně hráčů a tolik se jim nedaří. Určitě tam pojedeme vyhrát, myslím, že jakákoliv výhra bude fajn a tak trošku náplast za poslední nepovedené zápasy,“ řekl kapitán Cábelíků Jakub Balšánek.

Utkání ve třetiligové vesnici nedaleko Prahy má výkop v půl druhé.