Litoměřicko – Králův Dvůr 0:1
Sobotní dopoledne zřejmě začíná Královu Dvoru svědčit, když si přivezli skvělé tři body. Do prostorného stadionu zavítaly dvě stovky návštěvníků a na Cábelíky nečekalo v Litoměřicích jednoduché utkání. „Třetí liga je velice vyrovnaná soutěž a pro nás je každý zápas těžký. Věříme ale, že to samé samozřejmě platí i pro naše soupeře,“ zauvažoval před utkáním trenér vítězů Tomáš Šilhavý.
Jeho svěřenci tahali ze začátku za kratší konec, ale z gólu se domácí neradovali. „V první půli byli lepší určitě domácí a bylo moc důležité, že se nám podařilo uhrát poločas 0:0. Ve druhém poločase jsme začali být nebezpeční také my a pokud by se nám podařilo dát i druhý gól, nepotřebovali bychom v závěru štěstí, kdy si soupeř ještě dvě velké šance vypracoval,“ uvedl Šilhavý.

Jak přiznal trenér hostů, museli se hosté od začátku otáčet, protože Litoměřicko začalo hodně zostra. Krček byl ale proti ráně Zdržálka úspěšný stejně jako jako ve 38. minutě proti trestnému kopu Štancla, kterou gólman hostů bravurně vyrazil na roh.
Rozuzlení napínavého utkání přišlo v 63. minutě. „Měli jsme útočnou akci, míč se dostal na kopačku Zelího (Zelenka), který mi asi dva metry za vápnem míč sklepl, já jsem ho z voleje šajtlí trefil k tyči,“ popsal branku její autor Jakub Balšánek.
Z gólu měla radost samozřejmě lavička hostujícího celku. „Vzhledem k tomu, že do konce zápasu chybělo ještě hodně času, tak radost nebyla nějak zvlášť velká,“ přiznal lehké obavy hostující kouč.

Hostující tým začal ale hrát první housle a dostával se do šancí stále více. „Měli jsme dalších čtyři až pět brankových situací, asi největší Martin Šlapák, kdy míč stačilo jen posunout do prázdné branky na Doláka. Já jsem v další příležitosti trefil z dálky tyč a Hejda z malého vápna bohužel přestřelil,“ podotkl Jakub Balšánek.
Nutno podotknout, že králodvorský středopolař odehrál výborné utkání. Kapitán vítězného týmu tak rozdával po utkání úsměvy. „Jsme moc spokojeni. S Litoměřickem jsme zatím hráli čtyřikrát a vždy bez bodu, vítězství venku je o to krásnější! Momentálně jsme na místech, kde se chceme celou sezonu pohybovat,“ řekl kapitán hostů Jakub Balšánek.

V závěru totiž jeho spoluhráči nepřipustili větší komplikaci, když drželi míč na svých kopačkách a nepustili domácí do nějaké příležitosti. Cábelíci přidali další vítězný korálek a jejich forma stoupá.
Králův Dvůr už v pátek přivítá Radotín. Vítězné zápasy Cábelíků by měli být tou nejlepší pozvánkou pro diváky.
Přijde jich na Olympii více než obvykle? „Přáli bychom si to, ale je to spíše otázka na ně,“ dodal Tomáš Šilhavý. Utkání se hraje ve velmi přívětivém čase od 17 hodin a loni druholigový tým, který se přestěhoval z Prahy do Radotína, může být zajímavým tahákem, který by si diváci neměli nechat ujít. Vždyť Česká fotbalová liga má velmi dobrou kvalitu. A když by se hráčům nedařilo, mají v Králově Dvoře výtečné klobásy, které si určitě nenechte ujít.