Před jeho týmem je jasný úkol, tím je posun v tabulce výš. I proto měla zimní příprava jasný cíl. „Snažili jsme se zaměřit hlavně na organizaci hry,“ prozradil Šilhavý.

Cábelíci trénovali téměř ve stejných podmínkách jako v minulosti. „Čtyřikrát týdně jsme trénovali na umělé trávě v Králově Dvoře nebo Berouně a absolvovali jsme pětidenní soustředění ve Špindlerově mlýně,“ uvedl trenér třetiligového celku.

Prim v přípravě hrál zimní turnaj na pražském Meteoru. „Výsledkově se nám dařilo a nebýt porážky od Kladna, povedlo by se nám tento zimní turnaj vyhrát. Nicméně bereme toto umístění s rezervou a v žádném případě jej nepřeceňujeme. I vzhledem k tomu, že víme, že je na čem pracovat,“ řekl kouč.

Každá zimní přestávka přináší pohyb v kádrech. Nejinak tomu bylo i Králova Dvora. „Odešli Martin Šlapák do Čížové, Jirka Ježdík do Radotína, Patrik Nehoda do Štěchovic, Tomáš Břížďala do Berouna a Michal Rendla do Chrudimi,“ prozradil Tomáš Šilhavý, který přidal i jména příchozích fotbalistů: „Jsou to Martin Petr z Viktorky Plzeň, Jirka Sedláček z Domažlic a David Kůžel z Tachova.“

Králův Dvůr před rokem proháněl aspiranty na postup a hodně se jim blížil, nyní je tomu trochu jinak. „O postup se poperou Zápy, Vyšehrad a Radotín, uvidíme, co Vltavín a Domažlice. Ostatní týmy si myslím, budou vyrovnané a určitě u všech bude důležitý vstup do soutěže, aby neměly problémy s bojem o sestup,“ myslí si trenér Cábelíků.

A dodal cíl Králova Dvora pro jarní sezonu: „Určitě chceme dobře do jara vstoupit, to znamená získávat body a stoupat tabulkou. Dá se říct, že cílem je udělat více bodů než na podzim.“

Cábelíci se v úvodu jara vydají do Písku, kde chtějí v sobotu 9. března od 10.15 hodin uspět.