„Bylo důležité sehrát generálku na přírodní trávě. Právě Louny jsme domluvili kvůli možnosti hrát na přírodní trávě a zároveň v příjemném fotbalovém prostředí,“ uvedl trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý. Jeho celek domácí hlavně v prvním poločase přehrával a byl lepším týmem. „Přehrával je asi silné slovo, ale bylo vidět, že jsme o dvě soutěže výše než domácí. Nicméně oba týmy byly na přírodní trávě poprvé a z toho pramenilo i velké množství nevynucených ztrát,“ podotkl kouč Cábelíků.

O vítězství rozhodli hosté už v prvním poločase, kdy dali jejich branky po rozehraných trestňácích v podání Balšánka Kůžel a Kraus. „Je to tak, dvě branky jsme dali po standardních situacích a jedna pak padla po pěkné kombinaci, kterou zakončoval David Kůžel,“ řekl Šilhavý.

Ve druhém poločase hosté hodně, mírnou převahu už ale v gól nepřetavili. Tři góly v tom prvním by ale mohly být důležité pro sebevědomí před jarními odvetami. „To si nemyslím. Nicméně jsme rádi, že jsme i kvůli papírovým předpokladům zápas bez problémů zvládli, byť v druhém poločase nám chyběla koncentrace a větší motivace ještě se gólově prosadit. To hráčům určitě vyčteme,“ přidal poznatek trenér hostů.

Do začátku České fotbalové ligy zbývá necelý týden, na místě už je u týmů natěšení i další atributy. „Samozřejmě, že lehká nervozita je určitě na místě. Chceme jarní část dobře odstartovat,“ dodal Tomáš Šilhavý. Králův Dvůr jaro otevře na půdě Písku, který má na Cábelíky jednobodovou ztrátu. Zápas se hraje v sobotu od čtvrt na jedenáct. Podzimní duel obou soupeřů skončil domácím vítězstvím Cábelíků 2:0, když jeho góly stříleli Michalové Procházka a Hell.

Louny – Králův Dvůr 0:3 (0:3)

Branky: Kůžel 2, Kraus.

FK Králův Dvůr: Krček (65. Špicl), Procházka, Hell, Novák, Bouček (46. Zelenka), Dolák (46. Sedláček), Balšánek (65. Dolák), Kraus (65. Hejda), Petr (46. Šebek), Hejda (46. Bíba), Kůžel (65. Petr).