Písek – Králův Dvůr 1:3 (1:0)

Branky: 39. Voráček (PK) – 47. Hell, 56. Kraus, 78. Kůžel. Rozhodčí: Hájek, Raplík, Brychta. ŽK: 21. Benetka, 62. Hrachovec – 27. Kůžel, 40. Bouček, 75. Hejda, 89. Procházka. Diváků: 240.

FK Králův Dvůr: Krček, Procházka, Novák, Hell, Bouček, Petr (84. Dolák), Šebek, Balšánek (83. Zelenka), Sedláček (65. Hejda), Kraus, Kůžel.

Začátek utkání vyzněl lépe pro domácí, když Novák musel vykopávat z brankové čáry a poté brankář Krček vychytal Helda. „Nejdříve jsme díky Krčkovi přežili obrovskou šanci domácích a poté jsme si i my vytvořili jednu velkou šanci, kdy Sedláček nedosáhl před prázdnou brankou na míč. Ale prvních dvacet minut to byl z naší strany velmi špatný výkon,“ uznal trenér hostů Tomáš Šilhavý. Šest minut před přestávkou upadl králodvorský Procházka na míč a rozhodčí Hájek viděl hraní rukou. Následnou penaltu proměnil Voráček. „K penaltě se vyjadřovat nechceme i vzhledem k tomu, že jsme situaci viděli z velké vzdálenosti,“ uvedl Šilhavý. „Prvních dvacet minut jsme se rozkoukávali, Písek byl lepší. Bohužel jsme dostali gól ze sporné penalty,“ mínil kapitán hostů Jakub Balšánek.

Výkon hostů v druhé části první půle ale dával Královu Dvoru víru v dobrý výsledek. „Protože jsme se po prvních dvaceti minutách srovnali a přestali být nervózní, snažili jsme se hráče přesvědčit, že je v našich silách utkání zvládnout a nic z předzápasových plánů neměnit,“ řekl k poločasové poradě trenér hostů. Těm se vydařil vstup do druhého poločasu, když si na Balšánkův centr naskočil Hell a hlavou vyrovnal. „Určitě nám to pomohlo, tím spíš, že krátce poté jsme šli ihned do vedení,“ věděl Šilhavý. Martin Kraus se totiž uvolnil na pravé straně a vypálil na zadní tyč, míč skončil v síti. Vítězství hostů pojistil Kůžel, který hlavu zužitkoval Boučkův centr. „Hlavně ve druhém poločase jsme zlepšili naši hru. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli a vezeme domů tři body,“ spokojeně pokyvoval Jakub Balšánek. „Samozřejmě jsme spokojeni, ale je to zatím jen jeden zápas a my budeme chtít bodovat hned v sobotu doma proti Vyšehradu,“ dodal Tomáš Šilhavý.