V dresu domácích se objevil Tomáš Wágner, který je nyní bez angažmá a podle slov činovníků 1. FK Příbram se bude s týmem připravovat do případného zisku dobré štace. A vytáhlý útočník byl na hřišti znát. „V momentě, kdy se v našem vápně něco dělo byl u toho Tomáš Wágner. Pokud by zůstal, určitě by Příbrami hodně pomohl,“ podotkl trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý.

Oběma celkům ztěžoval kontrolu míče silný vítr, který se v sobotním dopoledni do Čech blížil a večer se změnil v orkán.

V králodvorském dresu se objevil další novic. „Poprvé za nás nastoupil Kryštof Krátký z Plzně. Doufám, že jeho hostování rychle dotáhneme,“ věří Šilhavý.

Jeho tým šel ve 30. minutě do vedení. „Byla to rychlá kombinace Dvořáka, Krátkého a Beňa, který z hranice šestnáctky přesnou střelou akci zakončil,“ popsal úvodní gól kouč hostů, který dodal: „Příbram byla aktivnější, nám se dařilo hlavně v první půli být po získání míče nebezpeční. Výsledek nepřeceňujeme, domácí mohli klidně utkání v druhém poločase otočit.“

Ve druhém dějství dlouho čekali diváci na gól. A dočkali se až v závěru, a to hned dvou. Nejprve v závěru vyrovnal Tomáš Pilík, ale Cábelíci posléze udeřili podruhé, když se trefil Rudolf Novák. „Prakticky celý druhý poločas se Příbram tlačila za vyrovnáním, několikrát nás i v brance podržel Špicl. Jak říkám, výsledek nás těší, ale je to jen přípravný zápas,“ dodal trenér Králova Dvora.

„Stále se snažíme poskládat kádr, což je vždy nejdůležitější. Do začátku zbývá ještě dost času. Pořád platí, že musíme zůstat hlavně zdraví,“ řekl k současnému stavu přípravy Cábelíků Tomáš Šilhavý. K další přípravě vyrazí Králův Dvůr na umělou trávu do Břízek, kde se v sobotu od 11 hodin postaví béčku FK Jablonec.