Jirny – Králův Dvůr 1:0

O zisku tří bodů pro domácí Viktorii rozhodl ve třinácté minutě Tomáš Borek. Následně se ukázalo, že to byl gól rozhodující. „Jirny měly rychlý útok po naší levé straně, zatáhly balón do velkého vápna, kde následně jejich hráč přihrával pod sebe na hranici velkého vápna a Borek se trefil k tyči. Musím říct, že mě doteď ten gól mrzí, protože jsem si na střelu sáhnul, moc nechybělo a střelu bych chytil,“ smutnil brankář Cábelíků Jiří Krček.

Všechno mohlo být ale jinak, když na začátku trefili hosté tyčku. I ve druhém poločase trefoval Králův Dvůr pouze konstrukci. „Vypracovali jsme si velkou šanci v prvním poločase, kdy jsme po závaru po rohu trefili tyč. Ve druhé půli trefil spojnici břevna a tyče Balšánek,“ krčil rameny Krček.

Domácí jsou po letech na výsluní třetí nejvyšší soutěže v současné době na opačném pólu tabulky. Proto byl tříbodový zisk a přiblížení se na bod předposledním Karlovým Varům pro Jirny hodně důležitý. „Jirny mají v týmu několik zkušených hráčů, ale myslím si, že určitě byly k poražení a minimálně bod jsme si měli určitě odvést,“ míní Jiří Krček.

„Jsem rád, že se nám poslední zápas podzimu vydařil. V úvodu utkání si hosté vytvořili velkou šanci, ale naštěstí nás zachránila tyč. O chvilku později dal gól, která byl nakonec gólem vítězným. Ve druhém poločase nás opět zachránila branková konstrukce. Přístup hráčů byl tentokrát takový, jaký má být. Poctivě pracovali v obranné činnosti, a za to jim děkuji. Musím ale uznat, že i štěstí bylo na naší straně,“ uvedl k utkání pro klubový web domácí kormidelník Václav Hradecký.

Přes prohru v Jirnech už Cábelíci absolvovali plánovanou rozlučku se sezonou, kterou na jaře budou chtít vylepšit. „Rozlučka už proběhla. Měli jsme ji hned po zápase v jedné restauraci v Praze na Žižkově,“ prozradil Jiří Krček. Králodvorský celek absolvuje obdobnou přípravu jako v minulé zimě, zápasový program obstará opět Memoriál Jiřího Kolína pořádaný pražským Meteorem.