Velvary – Králův Dvůr 0:0 PK 4:5

Na utkání dorazilo necelých tři sta diváků, ale kulisa nijak hlučná nebyla. „Musím říct, že jsem čekal lepší diváckou kulisu. Lidí sice bylo poměrně hodně, ale nebylo je moc slyšet. Naši fanoušci v Králově Dvoře fandí určitě mnohem víc,“ vysekl poklonu příznivcům Cábelíků brankář hostů Jiří Krček.

Gólman popsal nejtěžší situaci, kterou v utkání ve Velvarech musel řešit. „Myslím si, že nejtěžší okamžik pro mě byl v 89. minutě. Domácí útočník na mě běžel a z dobré pozice vystřelil. Naštěstí mu míč skočil a netrefil jej úplně čistě a já jsem střelu vyrazil na roh,“ měl důvod ke spokojenosti Jiří krček, který si připsal další vychytanou nulu na svém kontě. Jeho spoluhráči mohli skórovat v první půli.

„Měli jsme větší šanci, když po střele Martina Krause domácímu gólmanovi vypadla střela. A v druhé půli z malého vápna hlavičkoval Hejda, bohužel domácí gólman ho vychytal,“ uvedl Krček.

Utkání skončilo bez branek, rozhodovaly penalty. „Kopalo se pět sérií. Na konci čtvrté série domácí hráč netrefil bránu a na začátku páté série rozhodl Martin Kraus,“ radoval se Jiří Krček. „Po několika odehraných minutách mně bylo jasné, že ten, kdo se trefí jako první, vyhraje. Těší mě, že se diváci určitě nenudili a bavili se dobrým fotbalem. Musíme objektivně přiznat, že penalty jsou spravedlivým vyústěním utkání,“ řekl šéf Velvar David Vedral.

„Jsme rádi za dva body, protože kdybychom tady prohráli, šlo by o velké zklamání. Byli jsme lepším celkem, ale na druhou stranu musím přiznat, že nás podržel brankář Krček, stejně tak jako domácí Měsíček. Podtrženo, sečteno, z Velvar neodjíždíme s prázdnou a to byl náš cíl,“ hodnotil utkání kouč hostů Tomáš Šilhavý.

„Určitě si vážíme bodů z venku. Zvlášť z Velvar, protože ty mají především doma obrovskou kvalitu,“ dodal Jiří Krček, který uvažoval už směrem k utkání s Karlovými Vary: „ČFL je velmi vyrovnaná soutěž, takže nikdy nejde předem počítat se třemi body. My se určitě budeme snažit navázat na výkony z předchozích zápasů a doufám, že tři body zůstanou u nás.“