Králův Dvůr – Litoměřicko 0:1 (0:1)

Branka: 29. Kodad. ŽK: Kůžel – Verner. Rozhodčí: M. Paták, V. Paták, Kříž. Diváků: 190. FK

Králův Dvůr: Krček, Bohánek, Novák, Hell, Bouček, Procházka, Balšánek (68. Hejda), Kraus, Šebek, Sedláček (63. Dolák), Kůžel.

Na podzim zvítězil Králův Dvůr na hřišti Litoměřicka 1:0 gólem Jakuba Balšánka. V odvetě byli úspěšnější také hosté, kteří zvítězili 1:0. Pro jarní část sezony posílil Litoměřicko Ladislav Kodad, který vyrůstal fotbalově v Teplicích, kde si zahrál i za ligové áčko, část kariéry strávil také v druholigovém Táborsku. „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Hřiště v Králově Dvoře navštívím poprvé a chceme tam uspět,“ prohlašoval před utkáním Kodad, který se s hřištěm srovnal velmi dobře a rozhodl jediným gólem utkání ve prospěch Litoměřicka.

Ten padl na konci první půlhodiny. Kodad se dostal k přetaženému centru u brankové čáry na rohu pokutového území, lehce obešel protihráče, postupoval směrem doprostřed, kde ho domácí hráči nechtěli faulovat, přičemž ho o míč nepřipravili. Kodad se dostal doprostřed malého vápna a vyslal střelu po zemi k tyči, s níž nemohl krček nic dělat. Hned čtyři domácí hráči mohli zpytovat svědomí, že nechali litoměřického útočníka rozhodnout o osudu utkání.

Po obrátce přišlo více vzruchu na hřišti, nejprve mířil ve skluzu jen těsně vedle Jakub Balšánek, na druhé straně trefil Krištof břevno. Králův Dvůr se snažil o vyrovnání, ale to nepřišlo i díky dobré práci hostujícího týmu v defenzivě, na níž se podepsal rukopis trenéra Zdeňka Haška.

„Bylo tam několik situací v soupeřově vápně, ale bohužel nám chyběla finální přihrávka,“ smutnil po utkání trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý, který hledal příčiny porážky: „Dostali jsme laciný gól a trochu nám to teď, jak se říká, nelepí. Ale úplně na nepřízeň Štěstěny bychom to zase svádět nechtěli.“

„Výhra byla zasloužená, náš výkon byl v určitých fázích zápasu slušný. Mrzí mě výpadky, které se nám stávaly, ale i přesto jsem spokojen. Domácí byli sice důraznější v osobních soubojích, ale naše kvalita na míči a v kombinaci přinesla tři body,“ zhodnotil utkání trenér hostů Zdeněk Hašek.