Petr je odchovancem severočeského fotbalu, roky byl hráčem ligových Teplic a odsud hostoval na zajímavých destinacích jako Varnsdorf, Česká Lípa nebo Kladno. V roce 2006 se dostal do Králova Dvora a právě tenhle klub se stal jeho srdečním, vydržel tu hrát 11 sezon. Teprve pak se přesunul do Lán na nižší level. Tým z „prezidentova“ hodně pozvedl.

S Cábelíky je ale dál v úzkém kontaktu, a když jim vypadlo před týdnem v generálně několik dalších hráčů, tak se ve čtvrtek vedení s Petrem dohodlo, že aspoň na nějakou dobu přestoupí k nim. „Na Lánech vypukla trochu panika, ale měl bych se tam zase vrátit. Kluci mě k návratu překecali, a protože se snažím držet v nějaké kondici, tak jsem kývl. Mám ale obrovský respekt, vždyť na úvod máme nejtěžšího soupeře, Domažlice,“ říká před pátečním večerním startem ČFL Milan Petr.

Sokol Hostouň - FC Viktoria Plzeň B 2:1 (1:1), FORTUNA:ČFL, 20. 3. 2022. Brankář Tetour.
Novou posilou Cábelíků je brankář David Tetour z Hostouně

Do základní sestavy prý skoro určitě nenaskočí, to přenechá mladším klukům. Králováku se povedlo dva mladíky v týdnu získat, také dorazil zkušený gólman Tetour z Hostouně. „Ale zápasů je teď hodně a hráčů pořád málo. Vypadli i držáci Kraus, Kabele, Beňo, celkem osm kluků ze základu. Tomáš (trenér Šilhavý) to má teď moc těžké, ale třeba ve středu v poháru v Kladně naskočit mohu, aby se sestava trochu protočila,“ plánuje.

A věří, že i v pátek večer proti Domažlicím Pavla Horvátha se jeho Cábelíci ukáží a nestáhnou kalhoty před brodem. Koneckonců když byl naposledy na soupisce týmu 14. června 2017, tak Králův Dvůr porazil 2:0 hádejte koho? Přece Domažlice…