Králův Dvůr – Radotín 1:0

Po dvou divizních soupeřích se na turnaji Meteoru postavil Cábelíkům silný třetiligový tým. Utkání nebylo pro Králův Dvůr jednoduché, protože na něj přicestovali rovnou ze soustředění. „Náročné to bylo spíše z hlediska nastavení hlavy na zápas. Na soustředění jsme netrénovali nějak zvlášť náročně, takže kluci nešli do zápasu moc unavení. Jsme rádi, že hráči přistoupili k zápasu s maximální koncentrací,“ řekl trenér Tomáš Šilhavý.

„Na soustředění jsem dorazil kvůli zkouškám ve škole později, takže jsem se nezúčastnil všech tréninkových jednotek. I tak jsem ale dostal zabrat. Nejnáročnější byl asi kondiční trénink v hale. Nic příjemného ale nebyl ani trénink herní, který jsme měli na umělé trávě za celkem vysokých mrazů. O to více jsme si ale pak s klukama užili regeneraci v místním wellnes centru,“ vrací se k soustředění ve Špindlerově Mlýně brankář Martin Špicl. Cábelíci trénovali na umělé trávě ve Vrchlabí. Nezaskočil je ani sníh. „Vůbec. O areál ve Vrchlabí se tamní lidé perfektně starají a podmínky tam jsou vždy výborné,“ chválil Šilhavý.

Navazující duel s Radotínem vyhráli Cábelíci 1:0. „Přepnout ze soustředění na zápas těžké nebylo. Byli jsme předem se vším obeznámeni. Soustředění bylo náročné, ale na zápas jsme se těšili. Jsem moc rád, že jsme v plné zátěži nepropadli jak herně, tak především výsledkově,“ řekl po utkání střelec vítězného gólu David Kůžel, který popsal svojí gólovou trefu: „Při gólu jsem byl jen posledním článkem skvělé týmové akce. Po centru Doláka jsem měl už lehkou pozici.“ Samotný zápas se odehrál v dobré nasazení.

„Velice kvalitní soupeř nás donutil odehrát zápas ve velmi vysokém tempu. Jak jsem řekl, podle toho, jak hráči k zápasu přistoupili, to vypadá, že se těšili,“ uvedl trenér Šilhavý. Jeho tým dohrál s nulou obdržených branek. „Asi největší šanci na gól měl soupeř ke konci prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce jeden z útočníků a jen s pořádným štěstím se mi podařilo vyrazit míč alespoň na tyč. Druhý poločas měl soupeř ještě několik šancí, ale kluci všechny skvěle odbránili,“ chválil defenzívu gólman Špicl.

Ilustrační foto
Komárov zahájil přípravu skvěle. Vyšlápl si na Rokycany