Králův Dvůr – Radotín 1:0

Po dvou divizních soupeřích se na turnaji Meteoru postavil Cábelíkům silný třetiligový tým. Utkání nebylo pro Králův Dvůr jednoduché, protože na něj přicestovali rovnou ze soustředění. „Náročné to bylo spíše z hlediska nastavení hlavy na zápas. Na soustředění jsme netrénovali nějak zvlášť náročně, takže kluci nešli do zápasu moc unavení. Jsme rádi, že hráči přistoupili k zápasu s maximální koncentrací,“ řekl trenér Tomáš Šilhavý.

„Na soustředění jsem dorazil kvůli zkouškám ve škole později, takže jsem se nezúčastnil všech tréninkových jednotek. I tak jsem ale dostal zabrat. Nejnáročnější byl asi kondiční trénink v hale. Nic příjemného ale nebyl ani trénink herní, který jsme měli na umělé trávě za celkem vysokých mrazů. O to více jsme si ale pak s klukama užili regeneraci v místním wellnes centru,“ vrací se k soustředění ve Špindlerově Mlýně brankář Martin Špicl. Cábelíci trénovali na umělé trávě ve Vrchlabí. Nezaskočil je ani sníh. „Vůbec. O areál ve Vrchlabí se tamní lidé perfektně starají a podmínky tam jsou vždy výborné,“ chválil Šilhavý.

Navazující duel s Radotínem vyhráli Cábelíci 1:0. „Přepnout ze soustředění na zápas těžké nebylo. Byli jsme předem se vším obeznámeni. Soustředění bylo náročné, ale na zápas jsme se těšili. Jsem moc rád, že jsme v plné zátěži nepropadli jak herně, tak především výsledkově,“ řekl po utkání střelec vítězného gólu David Kůžel, který popsal svojí gólovou trefu: „Při gólu jsem byl jen posledním článkem skvělé týmové akce. Po centru Doláka jsem měl už lehkou pozici.“ Samotný zápas se odehrál v dobré nasazení.

„Velice kvalitní soupeř nás donutil odehrát zápas ve velmi vysokém tempu. Jak jsem řekl, podle toho, jak hráči k zápasu přistoupili, to vypadá, že se těšili,“ uvedl trenér Šilhavý. Jeho tým dohrál s nulou obdržených branek. „Asi největší šanci na gól měl soupeř ke konci prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce jeden z útočníků a jen s pořádným štěstím se mi podařilo vyrazit míč alespoň na tyč. Druhý poločas měl soupeř ještě několik šancí, ale kluci všechny skvěle odbránili,“ chválil defenzívu gólman Špicl.