Králův Dvůr – Zápy 1:1 (1:1) PK 6:5

Branky: 32. Procházka - 36. J. Jelínek.

Rozhodčí: Radina, Hádek, Vnuk. ŽK: 44. Bouček, 58. Hell – 56. M. Jelínek, 67. J. Jelínek. Diváků: 120.

FK Králův Dvůr: Krček, Bouček, Novák, Hell, Zelenka, Procházka, Šebek, Balšánek, Dolák (75. Sedláček), Hejda, Kůžel.

Se Zápy se Králův Dvůr střetává poměrně často včetně zimní přípravy. Soupeř se ale vždy před zahájením půlky mistrovské sezony posiluje. „Snažili jsme se připravit stejně jako na jiné soupeře, nicméně Zápy mají kvalitní hráče, kteří se dokáží prosadit, byť o jejich silných stránkách víte a upozorňujete na ně,“ podotkl trenér domácích Tomáš Šilhavý.

Jeho tým se dostal na konci první půlhodiny do vedení díky Michalu Procházkovi. „Byla to akce po naší levé straně, po které zakončoval Doli (Dolák) do tyče. Následoval závar a já poté dorážel míč v podstatě z brankové čáry,“ popsal svůj gól jeho autor. Hosté ale během čtyř minut dokázali vyrovnat zásluhou Jana Jelínka. „Obě branky po pěkných akcích, kterým předcházely ztráty na polovině hřiště,“ viděl gólové situace Šilhavý.

Hosté ale mohli brát tři body především za úvodní dějství. „Přiznáváme, že Zápy mohly rozhodnout, a to hlavně v prvním poločase. Jejich tlak do soupeřova vápna je příkladný,“ řekl domácí trenér. Zápas přesto dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém byli úspěšnější domácí v poměru 6:5. „Podržel nás při nich Jirka Krček, který dvě penalty chytil, byť nebyly vůbec špatně kopnuté,“ pochválil gólmana kouč vítězného celku.

Po výhře nad lídrem se v kabině domácích mohlo jásat. „Neřekl bych ale, že by radost byla větší než jindy, ale všichni jsme si uvědomovali, že toto vítězství je pro nás důležité,“ uvedl Tomáš Šilhavý.

Králův Dvůr si po prvních Zápech vyzkouší hned v pátek dalšího těžkého soupeře, když zajíždí na hřiště třetího celku České fotbalové ligy – Loko Vltavín. Příprava bude tedy zkrácená o jeden den. „Nebude se lišit od jiných týdnů kromě toho, že bude o jeden trénink méně,“ nemění nic na tréninkovém plánu Tomáš Šilhavý. Velikonoční utkání hrané už v pátek by mohlo přilákat do Prahy více fanoušků Králova Dvora.

Hraje se od čtvrt na jedenáct, takže vyrazit na fotbal a pak třeba na nedalekou Matějskou pouť při dobré předpovědi počasí by stálo za to. „Co se týče fanoušků, tak nejsme naivní a počítáme s podporou hlavně rodinných příslušníků,“ pousmál se při nabídce výletu kouč Cábelíků. Loko Vltavín klesl o víkendu na bronzovou příčku, když prohrál v Domažlicích 1:2. Králův Dvůr má Vltavínu co oplácet, když na podzim Pražané zvítězili na hřišti Cábelíků 2:0. K oporám týmu patří Tomáš Rada, Martin Abena, novou tváří je David Podzimek, který se vrátil z Austrálie.