Králův Dvůr – Benešov 4:0

Do utkání vstupovali v roli favorita a tu také potvrdili. „Favorit? Možná s přihlédnutím na domácí prostředí ano. Ale jinak si to nemyslím, Benešov měl před zápasem jen o tři body méně než my,“ zůstával před zápasem při zemi trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý.
Jeho celku se vstup do utkání velmi vydařil, když už v 6. minutě otevřel Kraus skóre. „Povedla se nám akce, kdy Novák po kombinaci přenesl hru na Pepu Boučka, který dobře našel Krause,“ popsal úvodní gól utkání domácí kouč.
Pro Benešov to byla rána a nemohl se z gólu dlouho zmátořit, domácí za krásného počasí si fotbal užívali. „Hlavně nám ten první gól hodně pomohl a asi určil ráz celého zápasu,“ mínil Tomáš Šilhavý.

Ilustrační foto
Loděnice nechala béčko Dobříše u dna

Pět minut před půlí zvýšili Cábelíci z penalty na 2:0, v gól jí přetavil opět Martin Kraus. „Michal Procházka si ve vápně dobře pokryl míč a soupeř do něj vrazil sice tělem, ale i z mého pohledu za hranicí pravidel. Byl to další důležitý moment,“ podotkl domácí kormidelník.
Ten se mohl spolehnout na svého elitního kanonýra, Martin Kraus totiž po obrátce zkompletoval hattrick. „Krausič byl při chuti, tlačil se hodně do koncovky a našel si propadlý balon na zadní tyči. V další podobné situaci přihrál na gól Břížďalovi,“ přidal popis třetí i čtvrté branky v síti Benešova Tomáš Šilhavý.

Brankář Petr Cipra neukočíroval nervy a napadl rozhodčího Hrona.
Brankáři Libušína ruply nervy: po rozhodčím hodil rukavice, pak ho poslal k zemi

Cábelíci vyhráli jednoznačně čtyřgólovým rozdílem. „Do našeho třetího gólu byl i soupeř nebezpečný. Proto bychom se vůbec nechtěli bavit o tom, zda mohlo být skóre vyšší. Výsledku si vážíme a jsme s ním maximálně spokojeni,“ řekl Šilhavý.

Králův Dvůr se díky posledním dobrým výsledkům posunuje v tabulce České fotbalové ligy výš, ale otázce, jestli má nějaký cíl na konec podzimu v podobě umístění, se trenér spíše vyhnul. „Myslím si, že tato otázka není na místě. Snažíme se o to, abychom byli schopni podobné výkony podávat opakovaně. S tím míváme problém,“ dodal Tomáš Šilhavý.

Králův Dvůr zajíždí v sobotu na hřiště Slovanu Velvary, na který má jednobodový náskok. Jeho soupeř prohrál o víkendu v Domažlicích vysoko 0:4, ale na domácím hřišti dokáže být hodně nepříjemný.

Čeští hokejoví reprezentanti zdolali v posledním ze tří přípravných utkání na příbramském ledě Rusko 5:3
Rusové nepřekousli porážku a rozpoutali hromadnou bitku