V Praze vedl Králův Dvůr od 13. minuty gólem Zelenky. „Dan Zelenka dobře naběhl do akce z pravé strany a zakončil přesně,“ popsal gólový úspěch trenér hostů Tomáš Šilhavý. „Míč se ke mně dostal a já se ocitl před gólmanem zhruba na úrovni penalty, míč jsem pak jen "uklízel" k tyči,“ usmíval se úspěšný střelec.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem a zaslouženě vedli. Bohužel začátek druhého poločasu nám nevyšel a soupeř vyrovnal. Jsem rád, že jsme se ale dokázali do zápasu vrátit a hru opět alespoň vyrovnat,“ řekl k průběhu Šilhavý,“ který popsal vyrovnávací gól Maioneho z 53. minuty takto: „Propadli jsme v souboji o míč na straně hřiště a poté už jsme nedokázali akci domácích zastavit.“

Domácí srovnání bylo trochu šťastné. „Upřímně si začátek akce, ze které jsme dostali gól, moc nepamatuji. Byla to útočná akce po naší levé straně, kdy po přihrávce ze strany zakončoval jejich útočník. První střelu se mi podařilo chytit, ale bohužel se míč odrazil k jejich hráči a ten míč doklepl do brány. Takže určitě při větší důslednosti možná i trošku štěstí se dalo gólu zabránit,“ uvedl gólman hostů Krček.

Derby před 350 diváky získali pro sebe domácí hráči Hořovicka (v modrém).
Derby rozhodl chvíli před koncem Tomáš Balvín

Hosté mohli jít opět do vedení. „Větší šanci jsme si vytvořili za stavu 1:1, ale David Kůžel v souboji hlavičkoval mimo branku,“ litoval kouč hostů. „Myslím si, že bodů mohlo být i víc. První poločas jsme hráli velmi dobře, měli jsme povedené pasáže a jedna z nich nás i odměnila brankou. Bohužel vstup do druhé půle měl lepší Vltavín a jeho výsledkem byla srovnávací branka. Troufnu si tvrdit, že jsme pak byli lepším týmem, ale bohužel jsme druhý gól nepřidali,“ litoval brankář Králova Dvora Jiří Krček.

Králův Dvůr na penalty sice podlehl, ale získaný bod na půdě třetího celku je určitě důvodem ke spokojenosti. „Bod bereme, ale hlavně jsme spokojeni s předvedeným výkonem. Moc bych si přál, abychom takové výkony byli schopni opakovat,“ přeje si Tomáš Šilhavý.

„Po hrozně dlouhé době se mi podařilo u každé penalty vystihnout směr, paradoxně se mi ani jednu nepodařilo chytit, což mě velmi mrzí, protože si myslím, že ten druhý bod bychom si zasloužili víc. Nevím však, jestli se dá mluvit přímo o spokojenosti. Teď jsme sice nějaké body udělali, ale určitě máme co dohánět, protože začátek jara nebyl dobrý a máme co dohánět,“ je odhodlaný Jiří Krček.

„Před zápasem bychom asi bod brali. Tím, že jsme však vedli 1:0, nás může mrzet, že jsme stav neudrželi až do konce. Je třeba uznat, že soupeř měl také několik šancí. Škoda, že jsme nevyhráli alespoň závěrečný penaltový rozstřel, ale to už je tak trochu loterie,“ dodal Daniel Zelenka.

Fanoušci 1. FC Slovácko. Ilustrační foto.
Penalty v Liberci? Dvě jasné, jedna diskutabilní