„Jsou fotbalově jinde a bylo by smutné, kdyby nebyli,“ usmál se hořce asistent kouče Cábelíků Jaromír Šilhan, podle něhož by bylo zajímavé, kdyby Sparta nastoupila bez áčkařů. „Na druhou stranu proto béčka mají, aby tam hráli kluci, co v áčku tolik nekopou,“ uznal.

Právě zmíněný Plavšič dělal hostům problémy a po jeho centrech na zadní tyč padly dvě branky. První zakončoval Wiesner (18.) a druhou už pětigólový Patrák (39.), oba hlavami. Hosté měli šanci za stavu 1:0, avšak Beňo napálil odražený míč po rohu nad. Dvakrát byl v nadějné pozici i Kraus. „Proti takovému soupeři musíte proměnit, co máte. Navíc inkasované góly byly hodně zbytečné,“ mínil Šilhan.

Cábelíci jinak docela slušně bránili a nadějný stav drželi kvůli selhání Karabce (a výborným zákrokům Tomana) až do koncovky zápasu. V ní se nejprve prosadil ze sóla Gabriel, ale po chvíli si našel dlouhý centr Šebek a pěkně ve skluzu korigoval na 3:1. Závěr už ovšem patřil favoritovi, který využil otevřenějšího hledí hostů a navíc může střídat do vysoké kvality. Vždyť v béčku soustřeďuje nejtalentovanější hráče republiky plus veterána Váchu.

Fortelný po akci Wienera završil na pro hosty trochu krutých 4:1. „Výše skóre mě trochu mrzí, ale v závěru jsme riskovali a i díky výbornému Tomanovi to neskončilo ještě víc. Ale když to srovnám s posledním zápasem tady před rokem a půl, už jsme byli o dost vyzrálejší,“ dodal Šilhan.

Jeho tým nyní míří na Admiru, v neděli to i tam bude mít hodně složité. "To jo, ale všechno je o hlavě, jak si ji nastavíte. O body se musíme poprat," hlásí Jaromír Šilhan bojovně. 

Sparta B – Králův Dvůr 4:1 (1:0). Branky: 18. Patrák, 39. Wiesner, 77. Gabriel, 88. Fortelný – 83. Šebek. Rozhodčí: Pilný. ŽK: Piško – Osvald. Diváků: 150.

Sparta B: Holec – Gabriel, Piško, Červak – Wiesner, Patrák (84. Vácha), Fortelný, Polidar, Plavšić – Karabec (68. Panák), Turyna (64. Ryneš).

Králův Dvůr: Toman – Bouček, Novák, Hell, Dvořák – Kraus, Kilián, Šebek, Beňo, Osvald (65. Kužel) – Krejdl.


Načítám tabulku …
Ilustrační foto
Kam za fotbalem na Berounsku