„Bohužel, je to pravda, Tomáš nás opustí a mě tak čeká shánění trenéra. Zatím to není jednoduchá záležitost. Nestačí nám jen někoho sehnat, ale musí to mít hlavu i patu," uvedl manažer a bývalý dlouholetý hráč Králova Dvora Milan Petr. Hráči se o odchodu trenéra Šilhavého dozvěděli v úterý na tréninku. Po sedmi letech tak skončí jejich dlouholetá vzájemná spolupráce.

„Patří mu velké poděkování. Pro Králův Dvůr udělal velký kus práce. Dostudoval profilicenci. Dostal nabídku, která se nedala odmítnout. Nechtěli jsme mu bránit a dali mu zelenou. Budeme mu držet palce, ať se mu daří,“ řekl Milan Petr, který bude mít s předsedou klubu co dělat. V průběhu léta musí sehnat nejen hráče, ale teď i nové trenéra.

Šilhavého novým angažmá se stane Hradec Králové, kam ho zlákal rodák z Berouna, bývalý trenér Králova Dvora a současný sportovní manažer prvoligového týmu Jiří Sabou. Šilhavý bude dělat jednak asistenta trenéra v první lize a u béčka působit jako hlavní trenér.

Nabídka od Hradce Králové by podle Petra přišla tak jako tak bez ohledu na sestup. „Asi i on sám (Tomáš Šilhavý) cítil, že je tady dlouhou dobu a změna pro něj je asi na místě. Ambice živit se fotbalem do budoucna má. Po duelu s Táborskem se rozloučíme a každý půjdeme svou cestou,“ dodal manažer Králova Dvora.

U sestupujícího celku z České fotbalové ligy se tak čeká perné léto. Budou se muset shánět nejen hráči, ale i trenér. „Věřím, že se nám podaří poskládat takový tým, který bude hrát hezký fotbal, budeme vyhrávat a přilákáme fanoušky stadion, zároveň dodávat lidem radost,“ uvedl Petr.

Králův Dvůr ještě nedávno Českou fotbalovou ligu téměř vyhrál, když skončil předloni druhý. V uplynulé sezoně mu ale nejdřív některé opory odešly a další se pak zranily. Problémy se kumulovaly a po poslední remíze v Písku 1:1 je jasné, že tým z Berounska třetí nejvyšší soutěž po dlouhých 16 letech opustí.

„Chceme uklidnit veřejnost, že fotbal v Králově Dvoře funguje dál, i když teď na divizní úrovni. Klub je stabilizovaný, jede a bude pokračovat dál,“ uzavřel Petr.