Pokud měl někdo obavy z terénu, v Doubravce nemusel. „Hrálo se na umělé trávě, která byla v dobrém stavu,“ ozřejmil záložník ČLU David Soukup. Hra byla vyrovnaná. „Nedá se určit, kdo měl více ze hry. Při utkání panovaly hrozné povětrnostní podmínky, což mělo vliv na předváděnou hru obou týmů,“ mračil se Soukup.

Doubravka – ČLU Beroun 0:0 PK 3:4

Na obou stranách moc příležitostí nebylo. „Šancí bylo minimálně. Tomáš ježek z přímého kopu trefil bohužel jen břevno,“ litoval berounský záložník.

Diváci se branek dočkali až při penaltovém rozstřelu, který lépe zvládli berounští fotbalisté v poměru 4:3. „Penalty kopali hráči, kteří si na ně věřili. Šéba (Pavel Šebek) nás na penalty podržel a chytil dvě z pěti,“ pochválil David Soukup svého brankáře a dodal: „Určitě je to super výsledek. Jsme rádi, že jsme dokázali venku sebrat dva body. Víme, že to v těch podmínkách bylo pro obě mužstva těžké utkání, ale nakonec jsme byli tím šťastnějším týmem my.“

Rozhodčí: Štuk, Tesař, Hrkal. ŽK: 57. Trojanec, 72. Ungr – 53. Ježek, 75. Lhotka. Diváků: 60.

Český Lev-Union Beroun: Šebek, Počta D., Krčma (67. Pipiška), Soukup (77. Poslední), Počta J., Břížďala, Rigo, Ježek, Sklenář, Lhotka, Horel (89. Krůta).

Přeštice – Hořovicko 2:0 (0:0)

Nepřízeň počasí provázela i duel v Přešticích. „Vítr byl velký a nepříjemný, hru určitě ovlivňoval, ale podmínky byly pro všechny stejné, takže se určitě není na co vymlouvat,“ uznal po porážce brankář hostů Milan Bébr. „Utkání začalo klasickým tlakem domácích v prvních patnácti minutách. Tlak jsme přestáli, pak jsme se začali osmělovat. Bohužel jsme ale hráli pouze po pokutové území, dál nic. Poločas jsme přestáli, skončil bez branek,“ popsal první dějství trenér Hořovicka Pavel Novotný. „V prvním poločase jsem nemusel řešit nějakou větší příležitost, soupeř byl kvalitní, ale v podstatě jen po velké vápno- V první půli jsem musel zasahovat hned na začátku, kdy jsem vyrážel hlavičku na roh a pak jsem obdržel břevno, takže při mně stálo i trošku štěstíčka,“ uvedl Bébr.

Góly padaly až po přestávce, oba do sítě hostů. „Ve druhé půli se scénář opakoval, ale dostali jsme první branku po individuální chybě. Druhý gól jsme obdrželi po standardce, když jsme neobsadili hráče,“ řekl Pavel Novotný. „První gól byl opravdu smolný, domácí hráč dostal balon kousek za malým vápnem, byl tam nepochopitelně sám, vystřelil a bohužel jeho střelu mi srazil do protipohybu náš obránce,“ povzdechl si gólman Bébr, který popsal i druhý: „Dostali jsme ho po rohovém kopu, domácí zahráli signál. To je další věc, co se prostě nemůže stát. Stala se nám v generálce a stala se zase! Máme ve vápně všechny hráče obsazené, ale jakmile se někam rozeběhnou, my se s nimi nechytíme a domácí zakončují, když jsou dva hráči úplně volní. To jsou prostě chyby, které se nestávají v dorostu a my je děláme, tohle nás strašně sráží.“

Hořovicko prohrálo 0:2, dopředu to dobré nebylo. „S naším herním projevem bude těžké zápasy zvládnout, když za devadesát minut nevystřelíte na branku, tak nemůžeme pomýšlet na body,“ ví dobře Pavel Novotný. „Na vyrovnání jsme nemohli pomýšlet, když nemáte za zápas jedinou střelu na bránu, tak prostě těžko dáte gól, my jsme prostě impotentní. Takhle to dál nejde, nemáme takovou kvalitu, abychom se spoléhali na to, že ubráníme výsledek 0:0 a pak něco uděláme na penalty. Potřebujeme taky nějaký gól vstřelit, ale jak říkám, bez střely na bránu to nejde,“ přidává se Milan Bébr.

Branky: 66. Mudra, 88. Přibáň. Rozhodčí: Starý, Opočenský, Volf. ŽK: 64. Skála, 80. Blahoudek – 61. Šmíd. Diváků: 90.

FK Hořovicko: Bébr, Machurka, Šmíd, Klimeš (65. Anýž), Kuchař, Krupička, Pyšek, Mach, Šum, Přibyl (80. Bělohlávek), Zítek (55. Andrle).