Byl to právě on, kdo vstřelil v osmnácté minutě úvodní branku. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně hned od začátku a ze hry jsme měli víc než soupeř. Vedené nás určitě uklidnilo, protože jsme v posledních zápasech vždy dostali zbytečně rychlé góly a s tím se pak nehraje nejlépe,“ podotkl střelec branky.

Svého jmenovce napodobil v 25. minutě David Počta. „Ten gól na 2:0 byl důležitý, protože nám dodal sebedůvěru a mohli jsme hrát více uvolněně,“ řekl David Soukup. Berounu pomohlo i vyloučení hostujícího Diviše ještě v prvním poločase. „Vyloučení bylo po nadávkách na rozhodčího,“ popsal červenou soupeře berounských fotbalista.

Klatovy se i v deseti ve druhém poločase snažily a začaly více běhat. Pavel Šebek ale v brance domácích uhájil čisté konto, domácí však už také nebyli gólově úspěšní. „V druhé půli to byl zápas nahoru dolů, ale naštěstí už se nic zásadního nestalo a jsme rádi, že jsme udrželi čisté konto,“ hlásil David Soukup, který dodal: „Tři body jsou důležité a naše zlepšená hra taky.“

ČLU Beroun – Klatovy 2:0 (2:0)

Branky: 18. Soukup, 25. Počta D. Rozhodčí: Novotný, Matyš, Průcha. ŽK: Lhotka, Krůta – Mészáros, Prančl. ČK: 37. Diviš (KLA). Diváků: 220.

Český lev-Union Beroun: Šebek, Krůta, Poslední, Počta D. (80. Bednárik), Počta J., Pelikán, Pipiška (88. Pošmurný), Lhotka, Břížďala, Soukup (91. Rigo), Sklenář. Trenér: Pech.